VDU daugiafunkciniame centre – įprasminta pasaulio lietuvių tinklo idėja

Publikuota: 2016 m. spalio 5 d. trečiadienis

Spalio 6 dieną, Kaune, istorinėje Naujamiesčio dalyje (V. Putvinskio g. 23), duris atvers naujas modernus, darnaus vystymo principus atitinkantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) daugiafunkcinis  mokslo ir studijų centras. Po iškilmingos atidarymo ceremonijos centre iškart prasidės pirmasis renginys – mokslo ir inovacijų forumas „Social Code ‘16“, kuriame dalyvaus verslo, politikos ir mokslo lyderiai iš Lietuvos ir pasaulio.

Architektės Gražinos Janulytės-Bernotienės suprojektuotas pastatas išsiskirs žaliąja koncepcija – stogas ir fasadai bus apželdinti, harmoningai integruojant pastatą į gretimų statinių ir žalių erdvių kompleksą. Daugiafunkcinis mokslo ir studijų centras pastatytas rengiant „Pasaulio lietuvių universiteto“ koncepciją. Pastate taip pat įsikurs VDU Humanitarinių bei Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetai, Inovatyvių studijų institutas, biblioteka. Lankytojai čia taip pat ras dvi amfiteatrines sales, modernias auditorijas, parodoms pritaikytus vestibiulius, terasas, nuo kurių atsiveria Kauno panorama.

„Universitetas Kauną gražino dar tarpukariu pradėjęs savo fakultetų statybas, dabar tai tęsiame toliau. Tikimės, kad šis modernus daugiafunkcinis VDU pastatas bus erdvė ne tik universiteto studentams, mokslininkams, bet ir plačiąja prasme pasaulio lietuviams bei Kauno miesto bendruomenei. Puikus to pavyzdys yra su atidarymu startuojantis forumas „Social Code ‘16“, suvienijantis įvairiausių sričių ekspertus, dėstytojus ir studentus. Linkime centrui gražaus ir ilgo gyvenimo“, – sakė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis.

Centro atidarymo dieną, nuo 11 valandos vyks aukščiausio lygio mokslo ir inovacijų forumas „Social Code ‘16“, kuriame susiburs verslo ir kūrybinio sektoriaus atstovai, mokslininkai ir tyrėjai, aptarsiantys socialinių inovacijų padėtį Baltijos šalyse ir Europoje. Socialinės inovacijos – tai esminė jungtis tarp mokslo, verslo ir socialinės sferos, neatsiejama nuo Lietuvos kaip pažangios šalies kūrimo. Jų paskirtis – skatinti socialinius poreikius, įgalinti ir sieti skirtingas žmonių grupes bendrai veiklai, stiprinti tvarią piliečių visuomenę.

VDU mokslo prorektorė ir ES pagrindinių teisių agentūros (FRA) Valdančiosios tarybos narė, teisininkė Julija Kiršienė pasakoja, kad socialinės inovacijos nebėra tik piliečių įtraukimas į valdymo procesus – tai yra pasitikėjimo bei drąsos rizikuoti kultūra, kuri labai reikalinga mokslo ir technologijų inovacijoms kurti. „Neseni įvykiai ES parodė, kad ekonomikos augimas pats vienas savaime negarantuoja skurdo panaikinimo ir kitų visuomenės iššūkių (klimato kaita, senstanti visuomenė, nedarbas, migracija) sprendimo, todėl reikalingas sisteminis požiūris siekiant spartinti aukštųjų technologijų plėtrą“, – apie būtinus pasikeitimus kalba VDU profesorė.

Forume sprendimų ieškos skirtingų sričių ekspertai, profesionalai, dalyvausiantys svarbiausioje renginio dalyje – konferencijoje. Didelę patirtį sukaupę verslininkai, mokslininkai ir kūrybininkai iš Silicio slėnio JAV, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos ir kitų šalių bei Lietuvos ne tik pasidalins gerąja patirtimi, bet ir atkreips dėmesį į problemas, trukdančias sėkmingai ir užtikrintai išnaudoti nuo kūrybiškumo neatsiejamas socialines inovacijas mūsų kaip pažangios šalies kūrime.

Pranešimus VDU konferencijoje skaitys tokie profesionalai kaip Prancūzijos intelektualas, medijų ir politinės komunikacijos ekspertas, tyrimų centro CNRS tyrimų direktorius dr. Dominique Wolton, pasaulio lietuviai – JAV Silicio slėnyje dirbantis rizikos kapitalo „Nextury Ventures“ partneris, „Global Lithuanian Leaders“ 2013 metų mentoriumi išrinktas Romanas Zontovičius ir JAV rinkodaros personalizacijos platformos „Boomtrain“ marketingo operacijų vadovas Julius Narkus, Stokholmo aukštosios ekonomikos mokyklos filialo Rygoje dėstytojas ir žinomiausio socialinio verslo Baltijos šalyse „Mammu“ įkūrėjas Fionn Dobbin, Lozanos federalinio technologijos instituto Šveicarijoje mokslininkas Fosco Bernasconi, „Vaikystės sodo“, Karalienės Mortos mokyklos ir „Six Senses“ direktorė, kontekstinio ugdymo pradininkė Austėja Landsbergienė, strategijos konsultavimo ekspertas, Erudito licėjaus vadovas, „Global Lithuania Leaders" valdybos narys Nerijus Pačėsa, VDU inovatyvių informacinių technologijų projektų vadovas doc. Darius Amilevičius ir kiti. Dalyvaus ir daugelis kitų išskirtinių svečių, kurie savo pranešimus skaitys skirtingose forumo erdvėse.

Forumas „Social Code ‘16“ naujajame daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre bus suskirstytas į septynias erdves: konferencijos, startuolių aikštelę, atradimų bei ugdymo technologijų erdves, kūrybinių dirbtuvių bei vaizduotės sales, vadovų erdvę „Innovation café“. Erdvėse lankytojai galės interaktyviai susipažinti su mokslo bei verslo inovacijomis, atrasti socialines inovacijas, išbandyti „Oculus Rift“ ir kitą naujausią multimedijų bei neurotechnologijų įrangą, pamatyti „Tarpukario Kauno“, „Dvasios gido“ ir kitų projektų naujoves, interaktyvias audiovizualines instaliacijas, prisijungti prie sceninės improvizacijos, praktinių garso eksperimentų ir kitų veiklų. Moksleiviai ir studentai galės dalyvauti jiems skirtuose specialiuose užsiėmimuose, mokytojai ir dėstytojai – praktiniuose seminaruose bei kūrybinėse dirbtuvėse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »