Vasario 15 d. VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre bus įamžintas filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas, suteikiant jo vardą naujajai VDU socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai.
Vasario 15 d., trečiadienį, 12.30 val., minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) įkūrimo 95-ąją sukaktį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas) bus įamžintas filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas, suteikiant jo vardą naujajai VDU socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai.
„Profesorius Leonidas Donskis yra neatsiejamas nuo tekstų, knygų, rašymo, skaitymo ir visko, ką įprasmina bibliotekos – žmogiškojo žinių ir supratimo siekio, todėl vienam iškiliausių savo šalies mąstytojų pagerbti ir pasirinkome tokią mūsų šaliai svarbią progą – valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją, kuri kartu yra ir mūsų universiteto gimtadienis“, – sako VDU prorektorė, profesorė Ineta Dabašinskienė.
Leonido Donskio biblioteka veiks praėjusį spalį duris atvėrusiame VDU mokslo ir studijų centre, kuriuo siekiama įprasminti „Pasaulio lietuvių universiteto“ idėją – sutelkti viso pasaulio lietuvius, gyvenančius svetur, ne tik palaikyti, bet ir kurti bendrą, viso pasaulio lietuvių tinklą. Kaip ir Vytauto Didžiojo universitetas, šiuos siekius itin aktyviai savo veiklose nuolat rėmė ir darbais įkūnijo filosofas, kuris dirbo ir skaitė paskaitas mokslo institucijose visame pasaulyje, palaikė glaudžius ryšius su išeivių ir užsienio mąstytojais, tiesdamas jų tiltus su Lietuva. L. Donskis – vienas iškiliausių Europos mąstytojų, idėjų istorikų.
Biblioteka yra centrinė naujojo modernaus VDU pastato šerdis, virš jos yra įkurtos atskiros mokymosi zonos, yra dvi amfiteatrinės salės, poilsio kambariai, auditorijos, profesionaliausios garso studijos Baltijos šalyse, medijų laboratorija, Inovatyvių studijų institutas. Daugiau nei 7 800 kvadratinių metrų ploto pastatas išsiskiria savo žaliąja koncepcija.
Prof. Leonido Donskio bibliotekoje sukaupta per 25 tūkstančius atvirai prieinamų leidinių, įrengtos 145 darbo vietos (35 iš jų kompiuterizuotos), 10 individualių grupinių darbo vietų, taip pat yra poilsio zonos, vietos, pritaikytos neįgaliesiems. Bibliotekoje kaupiami studijoms ir mokslinei veiklai skirti socialinių ir humanitarinių mokslų leidiniai.