„mLearnCon 2013“ konferencijoje pristatytas naujas požiūris į mokymą

Publikuota: 2013 m. liepos 14 d. sekmadienis

 Šaltinis: ucc.lt 

„Užupis Creative Cluster“ neseniai lankėsi konferencijoje–parodoje „mLearnCon 2013“, kuri yra vadinama vienu rimčiausių įvykių mobilaus mokymosi srityje pasaulyje. Konferencija vyko JAV, San Jose mieste, kur susirinko daugybė kompanijų ir koncernų, dirbančių technologijų sektoriuose. Šiųmetė konferencija–paroda ėmėsi užduoties apjungti ne tik technologinę, bet ir vadybinę, dizaino bei progresyvaus verslumo puses. Renginiuose buvo aktyvūs akademinio pasaulio, verslo, vyriausybinių institucijų atstovai iš labai įvairių šalių. 

Konferencijos „mLearnCon 2013“ idėja šiemet buvo šviežia ir novatoriška – dar ne taip seniai inovatyviais laikyti nuotoliniai mokymosi būdai buvo pakrikštyti kaip gerokai atgyvenę. Visas dėmesys buvo telkiamas į būtent mobilų mokymąsi – imersyvų, adaptyvų, paremtą žaidimizacija (angl. „gamification“). 

Imersyvus mokymasis – tai pagreitinto mokymosi metodas, garantuojantis keliskart greitesnius rezultatus. Adaptyvus mokymasis remiasi asmeniškumu, personalizacija – prisitaikymu prie besimokančiojo ar besimokančiųjų – juk norint išmokti daugiau, labai svarbu pateikti informaciją ir formuluoti užduotis taip, kaip labiausiai tinka konkrečiam individui. Ir, žinoma, žaidimizacija – žaidybinių elementų naudojimas kitose srityse. Ji užtikrina emocinį prisirišimą, stiprią motyvaciją ir patiriamą malonumą – daugybė psichologinių ir empirinių tyrimų patvirtino, jog šie trys veiksniai labiausiai traukia žmones mokytis.

„General Electric“ pavyzdys
2013–ųjų metų programos vinis neabejotinai buvo „General Electric“ pristatymas. Kompanija anonsavo, jog naudojant distancinius mokymus, o ypač taikant mobilias mokymų sistemas, kompanijos vykdomų mokymų laikas sutrumpėjo apie septyniasdešimčia procentų. Reikai pastebėti, jog „General Electric“ yra labai didelė kompanija, turinti apie 250 000 distributorių, partnerių ir perpardavinėtojų. Suprantama, kad visas šias sekcijas reikia kaip įmanoma greičiau apmokyti dirbti su naujais “General Electric” produktais ir pristatyti kitas svarbias inovacijas, o septyniasdešimčia procentų trumpesnis mokymosi laikas šiuo atveju gali sutaupyti milijardus. Be abejo, tai yra milžiniškas žingsnis kiekybės ir kokybės prasme ne tik pačiai kompanijai, bet ir verslo bei akademinio mokymosi pasauliui.

Michael Jozeph, „General Electric“ atstovas, specialiose dirbtuvėse detaliai pristatė naudotą metodiką, padėjusią kompanija sutaupyti tiek laiko. Kaip paaiškėjo dirbtuvių metu – tokiems geriems rezultatams pasiekti buvo organizuojama vieninga bazė, taip pat buvo formuojamas sistemingas bei progresyvus mokymų turinys, kuris adaptuotas mobiliesiems įrenginiams ir kitiems išmaniesiems produktams bei planšetiniams kompiuteriams. Vienas “General Electric” užsibrėžtų tikslų – tilpti į penkių minučių laiko periodą. Tai reiškia, kad bet koks kompanijos mokomasis video paketas neturi trukti ilgiau penkių minučių. Visas mokymosi procesas truko pusantrų metų ir pateikė nenuneigiamų įrodymų.

Šis „General Electric“ pristatymas sukėlė didžiulę teigiamo pobūdžio komunikacijos bangą tarp įvairių verslo įmonių ir mokymų organizatorių, kadangi toks gigantas tvirtai žengė mobilaus mokymosi kryptimi. Kitas žingsnis – sužaidybinimas (geimifikacija) – buvo žengtas lygiai taip pat sėkmingai. „General Electric“ pademonstravo, kokiomis priemonėmis buvo sužaidybinti mokymosi ir darbo procesai, kad tai žmones pritrauktų, motyvuotų ir, galiausiai, dar ir teiktų malonumą. Ši didžiulė kompanija įrodė, jog netgi pasaulinio mąsto verslo milžinai gali rezultatyviai judėti sužaidybinimo keliu.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

VU sieks glaudesnio bendradarbiavimo technologijos mokslų srityje

Vilniaus universitete (VU) aptartos bendradarbiavimo tarp VU, Lenkijos, Latvijos bei Estijos universitetų galimybės, įtraukiant ir JAV korporaciją „General Electric“ (GE) bei japonų kompaniją „Hitachi“. skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »