32 proc. naudotojų nemato rizikos dalytis savo įrenginiu

Publikuota: 2015 m. sausio 22 d. ketvirtadienis

Maždaug trečdalis viso pasaulio respondentų (32 proc.), skolinančių savo įrenginius giminaičiams, kolegoms ar draugams naršyti internete, nesiima saugumo priemonių asmeninei informacijai apsaugoti, liudija „Kaspersky Lab“ kartu su nepriklausoma analitine bendrove „B2B International“ atlikto tyrimo rezultatai. Tai gerokai padidina įrenginyje saugomų duomenų nutekinimo riziką – kuo daugiau žmonių turi prieigą prie įrenginio, tuo didesnė tikimybė, kad kuris nors iš jų pasielgs neapdairiai ir paklius į kibernetinių nusikaltėlių pinkles.

Įrenginio savininkas toli gražu ne visada vienintelis naudoja įrenginį naršyti internete – apie tai pranešė kas trečias respondentas. 28 proc. apklaustųjų įrenginiu dalijasi su suaugusiais šeimos nariais, 5 proc. jį duoda savo vaikams, dar kai kurie dalijasi su kolegomis ir pažįstamais (1 proc.). Asmeniniuose įrenginiuose, turinčiuose prieigą prie interneto, paprastai saugomi vertingi duomenys, pavyzdžiui, internetinės bankininkystės sąskaitų ir prisijungimo prie socialinių tinklų vardai ir slaptažodžiai. 57 proc. Lietuvos vartotojų nurodė, kad jų asmeniniuose įrenginiuose saugoma informacija jiems yra gerokai vertingesnė nei pats įrenginys. 70 proc. respondentų taip pat pranešė, kad baiminasi asmeninių duomenų vagystės.

Tokiomis aplinkybėmis labai pavojinga ignoruoti apsaugą – vartotojas gali pakliūti į apgavikų pinkles arba parsisiųsti kenkėjišką programinę įrangą. Deja, tik 33 proc. vartotojų daro rezervines svarbių duomenų kopijas prieš skolindami įrenginį kitam žmogui, 32 proc. šiuos duomenis apsaugo slaptažodžiais, o 22 proc. stengiasi nesaugoti svarbios informacijos tokiuose įrenginiuose.

Apklausos Lietuvoje rezultatai parodė, kad rezervines svarbių duomenų kopijas daro šiek tiek daugiau nei ketvirtis apklaustųjų – 27 proc. respondentų. Kas ketvirtas Lietuvos vartotojas (27 proc.) nedaro rezervinių duomenų kopijų, bet planuoja daryti ateityje. Tik 11 proc. apklaustųjų taiko rezervinį kopijavimą duomenų saugumui užtikrinti.

„Kai kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu naudojasi keli žmonės, didėja užkrėtimo kenkėjiška programine įranga, duomenų praradimo arba sąskaitos įrašų vagystės rizika. Todėl svarbu laikytis saugumo priemonių: visada saugoti rezervinę svarbių failų kopiją; šalinti informaciją, kuri neturi pakliūti į svetimas rankas, pavyzdžiui, atjungti automatinį formų pildymą; paskirstyti vartotojų teises įrenginyje ir – svarbiausia – taikyti programas apsaugai nuo kibernetinių grėsmių“, – rekomenduoja Andis Šteinmanis, „Kaspersky Lab“ vadovas Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »