32 proc. naudotojų nemato rizikos dalytis savo įrenginiu

Publikuota: 2015 m. sausio 22 d. ketvirtadienis

Maždaug trečdalis viso pasaulio respondentų (32 proc.), skolinančių savo įrenginius giminaičiams, kolegoms ar draugams naršyti internete, nesiima saugumo priemonių asmeninei informacijai apsaugoti, liudija „Kaspersky Lab“ kartu su nepriklausoma analitine bendrove „B2B International“ atlikto tyrimo rezultatai. Tai gerokai padidina įrenginyje saugomų duomenų nutekinimo riziką – kuo daugiau žmonių turi prieigą prie įrenginio, tuo didesnė tikimybė, kad kuris nors iš jų pasielgs neapdairiai ir paklius į kibernetinių nusikaltėlių pinkles.

Įrenginio savininkas toli gražu ne visada vienintelis naudoja įrenginį naršyti internete – apie tai pranešė kas trečias respondentas. 28 proc. apklaustųjų įrenginiu dalijasi su suaugusiais šeimos nariais, 5 proc. jį duoda savo vaikams, dar kai kurie dalijasi su kolegomis ir pažįstamais (1 proc.). Asmeniniuose įrenginiuose, turinčiuose prieigą prie interneto, paprastai saugomi vertingi duomenys, pavyzdžiui, internetinės bankininkystės sąskaitų ir prisijungimo prie socialinių tinklų vardai ir slaptažodžiai. 57 proc. Lietuvos vartotojų nurodė, kad jų asmeniniuose įrenginiuose saugoma informacija jiems yra gerokai vertingesnė nei pats įrenginys. 70 proc. respondentų taip pat pranešė, kad baiminasi asmeninių duomenų vagystės.

Tokiomis aplinkybėmis labai pavojinga ignoruoti apsaugą – vartotojas gali pakliūti į apgavikų pinkles arba parsisiųsti kenkėjišką programinę įrangą. Deja, tik 33 proc. vartotojų daro rezervines svarbių duomenų kopijas prieš skolindami įrenginį kitam žmogui, 32 proc. šiuos duomenis apsaugo slaptažodžiais, o 22 proc. stengiasi nesaugoti svarbios informacijos tokiuose įrenginiuose.

Apklausos Lietuvoje rezultatai parodė, kad rezervines svarbių duomenų kopijas daro šiek tiek daugiau nei ketvirtis apklaustųjų – 27 proc. respondentų. Kas ketvirtas Lietuvos vartotojas (27 proc.) nedaro rezervinių duomenų kopijų, bet planuoja daryti ateityje. Tik 11 proc. apklaustųjų taiko rezervinį kopijavimą duomenų saugumui užtikrinti.

„Kai kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu naudojasi keli žmonės, didėja užkrėtimo kenkėjiška programine įranga, duomenų praradimo arba sąskaitos įrašų vagystės rizika. Todėl svarbu laikytis saugumo priemonių: visada saugoti rezervinę svarbių failų kopiją; šalinti informaciją, kuri neturi pakliūti į svetimas rankas, pavyzdžiui, atjungti automatinį formų pildymą; paskirstyti vartotojų teises įrenginyje ir – svarbiausia – taikyti programas apsaugai nuo kibernetinių grėsmių“, – rekomenduoja Andis Šteinmanis, „Kaspersky Lab“ vadovas Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »