Ar tėvai pakankamai rūpinasi savo vaikų saugumu internete?

Publikuota: 2016 m. sausio 13 d. trečiadienis

Nors daugiau nei pusė (52 proc.) tėvų mano, kad internete daugėja grėsmių jų vaikams – nuo priekabiavimo elektroninėje erdvėje iki netinkamo turinio, – tik trečdalis jų (39 proc.) kalba su savo atžalomis, atskleidžia nauji „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimų rezultatai.

Apklausa parodė, kad kas penktas suaugusysis (20 proc.) nieko nedaro, kad apsaugotų savo vaikus nuo interneto grėsmių, nors panaši dalis (22 proc.) matė, kad jų vaikai susiduria su realiomis grėsmėmis, įskaitant netinkamo turinio peržiūrą, pažintis su pavojingais nepažįstamaisiais ir patyčias internete. 53 proc. taip pat baiminasi, kad internetas turi tam tikros įtakos jų vaikų sveikatai ar gerovei.

Lietuvos tėvai nurodė, kad jų vaikai 2015 m. buvo susidūrę su netinkamu turiniu tinkle, tokiu kaip sekso, prievartos ir smurto scenos ir kt. (pažymėjo 18 proc. apklaustų tėvų). Taip pat 10 proc. respondentų išreiškė susirūpinimą, kad jų vaikai gali neribotai kontaktuoti su nepažįstamaisiais internete (socialiniuose tinkluose ir forumuose).

Trečdalis tėvų (31 proc.) jaučiasi negalintys kontroliuoti, ką jų vaikai gali pamatyti ar padaryti internete. Beveik du trečdaliai (61 proc.) iš jų nesivargina kalbėti su savo vaikais apie interneto grėsmių kontrolę. Kai kur tėvai ėmėsi tam tikrų veiksmų, tačiau dėmesį skyrė iš esmės neveiksmingiems dalykams, pavyzdžiui, 28 proc. patikrino atžalų naršymo istoriją, nors iki to etapo daug žalos jau galėjo būti padaryta. Tik ketvirtadalis (24 proc.) įdiegė tėvų kontrolės programinę įrangą.

Siekdami apsaugoti savo vaikus nuo pavojų internete, Lietuvos tėvai dažniausiai (26 proc. respondentų) apriboja vaikų internete praleidžiamą laiką. 18 proc. apklaustųjų bendrauja su savo vaikais ir jiems pasakoja apie tinkle tykančius pavojus arba seka atžalų aktyvumą internete (16 proc. respondentų). Reikia atkreipti dėmesį, kad tik 7 proc. apklaustų tėvų nurodė taikantys specialias programas, padedančias apsaugoti vaikus tinkle.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »