Ar tėvai pakankamai rūpinasi savo vaikų saugumu internete?

Publikuota: 2016 m. sausio 13 d. trečiadienis

Nors daugiau nei pusė (52 proc.) tėvų mano, kad internete daugėja grėsmių jų vaikams – nuo priekabiavimo elektroninėje erdvėje iki netinkamo turinio, – tik trečdalis jų (39 proc.) kalba su savo atžalomis, atskleidžia nauji „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimų rezultatai.

Apklausa parodė, kad kas penktas suaugusysis (20 proc.) nieko nedaro, kad apsaugotų savo vaikus nuo interneto grėsmių, nors panaši dalis (22 proc.) matė, kad jų vaikai susiduria su realiomis grėsmėmis, įskaitant netinkamo turinio peržiūrą, pažintis su pavojingais nepažįstamaisiais ir patyčias internete. 53 proc. taip pat baiminasi, kad internetas turi tam tikros įtakos jų vaikų sveikatai ar gerovei.

Lietuvos tėvai nurodė, kad jų vaikai 2015 m. buvo susidūrę su netinkamu turiniu tinkle, tokiu kaip sekso, prievartos ir smurto scenos ir kt. (pažymėjo 18 proc. apklaustų tėvų). Taip pat 10 proc. respondentų išreiškė susirūpinimą, kad jų vaikai gali neribotai kontaktuoti su nepažįstamaisiais internete (socialiniuose tinkluose ir forumuose).

Trečdalis tėvų (31 proc.) jaučiasi negalintys kontroliuoti, ką jų vaikai gali pamatyti ar padaryti internete. Beveik du trečdaliai (61 proc.) iš jų nesivargina kalbėti su savo vaikais apie interneto grėsmių kontrolę. Kai kur tėvai ėmėsi tam tikrų veiksmų, tačiau dėmesį skyrė iš esmės neveiksmingiems dalykams, pavyzdžiui, 28 proc. patikrino atžalų naršymo istoriją, nors iki to etapo daug žalos jau galėjo būti padaryta. Tik ketvirtadalis (24 proc.) įdiegė tėvų kontrolės programinę įrangą.

Siekdami apsaugoti savo vaikus nuo pavojų internete, Lietuvos tėvai dažniausiai (26 proc. respondentų) apriboja vaikų internete praleidžiamą laiką. 18 proc. apklaustųjų bendrauja su savo vaikais ir jiems pasakoja apie tinkle tykančius pavojus arba seka atžalų aktyvumą internete (16 proc. respondentų). Reikia atkreipti dėmesį, kad tik 7 proc. apklaustų tėvų nurodė taikantys specialias programas, padedančias apsaugoti vaikus tinkle.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »