Ar tėvai pakankamai rūpinasi savo vaikų saugumu internete?

Publikuota: 2016 m. sausio 13 d. trečiadienis

Nors daugiau nei pusė (52 proc.) tėvų mano, kad internete daugėja grėsmių jų vaikams – nuo priekabiavimo elektroninėje erdvėje iki netinkamo turinio, – tik trečdalis jų (39 proc.) kalba su savo atžalomis, atskleidžia nauji „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimų rezultatai.

Apklausa parodė, kad kas penktas suaugusysis (20 proc.) nieko nedaro, kad apsaugotų savo vaikus nuo interneto grėsmių, nors panaši dalis (22 proc.) matė, kad jų vaikai susiduria su realiomis grėsmėmis, įskaitant netinkamo turinio peržiūrą, pažintis su pavojingais nepažįstamaisiais ir patyčias internete. 53 proc. taip pat baiminasi, kad internetas turi tam tikros įtakos jų vaikų sveikatai ar gerovei.

Lietuvos tėvai nurodė, kad jų vaikai 2015 m. buvo susidūrę su netinkamu turiniu tinkle, tokiu kaip sekso, prievartos ir smurto scenos ir kt. (pažymėjo 18 proc. apklaustų tėvų). Taip pat 10 proc. respondentų išreiškė susirūpinimą, kad jų vaikai gali neribotai kontaktuoti su nepažįstamaisiais internete (socialiniuose tinkluose ir forumuose).

Trečdalis tėvų (31 proc.) jaučiasi negalintys kontroliuoti, ką jų vaikai gali pamatyti ar padaryti internete. Beveik du trečdaliai (61 proc.) iš jų nesivargina kalbėti su savo vaikais apie interneto grėsmių kontrolę. Kai kur tėvai ėmėsi tam tikrų veiksmų, tačiau dėmesį skyrė iš esmės neveiksmingiems dalykams, pavyzdžiui, 28 proc. patikrino atžalų naršymo istoriją, nors iki to etapo daug žalos jau galėjo būti padaryta. Tik ketvirtadalis (24 proc.) įdiegė tėvų kontrolės programinę įrangą.

Siekdami apsaugoti savo vaikus nuo pavojų internete, Lietuvos tėvai dažniausiai (26 proc. respondentų) apriboja vaikų internete praleidžiamą laiką. 18 proc. apklaustųjų bendrauja su savo vaikais ir jiems pasakoja apie tinkle tykančius pavojus arba seka atžalų aktyvumą internete (16 proc. respondentų). Reikia atkreipti dėmesį, kad tik 7 proc. apklaustų tėvų nurodė taikantys specialias programas, padedančias apsaugoti vaikus tinkle.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Gemalto“ sustiprins „Samsung Pay“ saugumą

Saugumo sprendimų lyderė „Gemalto“ įdiegs papildomas apsaugos priemones į išmaniuosius telefonus „Samsung Galaxy S8“ skaityti »

Valandų valandos išmaniojo ekrane: kaip išsaugoti sveikas akis?

Vargu ar valandų skaičių, praleistą žiūrint į išmaniojo ekraną, pavyks sumažinti, todėl labai svarbu apsaugoti regėjimą. skaityti »

Lietuviams sunku išsiskirti su nebenaudojamais telefonais

Ekspertai atkreipia dėmesį saugumo dėlei namie esančius nebenaudojamus elektronikos prietaisus reguliariai patikrinti. skaityti »

„American Express“ ir „Visa“ kovos prieš sukčiavimus

„American Express“ ir „Visa“ paskelbė apie bekontakčių operacijų pokyčius, siekiant sustiprinti operacijų apsaugą. skaityti »

Kiekvienas išmaniojo įrenginio naudotojas privalo išmanyti skaitmeninę higieną

Išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir kompiuteriuose nuolat didėja saugomos informacijos apimtis, tai kelia riziką dėl prastos naudotojų skaitmeninės higienos. skaityti »

„Windows 10“ palaikys interneto bankininkystės biometrijos sistemą

Didžiosios Britanijos bankas „Lloyds“, bendradarbiaudamas su „Microsoft“, ketina įdiegti veidų ir pirštų atspaudų atpažinimo technologiją interneto bankininkystėje. skaityti »

Kroviklis gali stebėti namus

Sukurtas įrenginys, vienu metu atliekantis elektroninių prietaisų kroviklio ir vaizdo stebėjimo kameros funkcijas. skaityti »

„Mastercard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“

Tarptautinė mokėjimo sistema „Mastecard“ įsigijo apsaugos sistemų bendrovę „NuData Security“. skaityti »

Londono oro uoste nebereikės pasų

Londono oro uoste Heathrow pradėta testuoti veidų atpažinimo sistema. skaityti »

Interneto svetainės išsiaiškins robotus nepastebimai

„Google“ paskelbė patobulinusi identifikacijos mechanizmą „reCAPTCHA“, gebantį skirti tikrus interneto naudotojus nuo interneto robotų. skaityti »