Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą kibernetinio saugumo sityje

Publikuota: 2015 m. lapkričio 4 d. trečiadienis

Lapkričio 4 d.  Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis ir Estijos ūkio reikalų ir susisiekimo ministras Kristen Michal elektroniniu būdu pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje. 

„Kovoje su augančiomis kibernetinėmis grėsmėmis ir atakomis dažnai prireikia ne tik nacionalinių, bet ir bendrų tarptautinių pastangų. Džiaugiuosi, kad Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje, siekiant koordinuoti savo veiksmus ir bendromis pastangomis bandyti apsisaugoti nuo kibernetinių išpuolių,“ – po pasirašymo sakė ministras J. Olekas.

Šalys sutarė dalytis patirtimi ir žiniomis apie šalies kibernetinio saugumo politiką ir jos įgyvendinimo kryptis, remti tarptautinį bendradarbiavimą ir dalijimąsi informacija, atliekant viešus ar privačius tyrimus ir kuriant informacinių sistemų bei tinklų apsaugą.

Baltijos valstybės nutarė  greitai pasikeisti duomenimis apie kibernetinius incidentus, kuriuos aptinka viena iš pasirašiusių valstybių ir kurie gali būti susiję su bent viena iš kitų pasirašiusių valstybių. Taip pat nedelsiant bus pasikeista ir duomenimis apie pastebėtą pasirengimą kibernetinei atakai kitos pasirašiusios valstybės nacionalinėse informacinėse sistemose ir tinkluose. Susitarta bendradarbiauti ir kitose srityse stiprinant kibernetinį saugumą.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos kibernetinio saugumo politikos koordinatoriai, kibernetinio saugumo specialistai aktyviai bendradarbiauja nuo 2009 m. lapkričio, kai Rygoje įvyko pirmasis jų susitikimas. Nuo tada  reguliariai kartą du per metus vyksta ekspertų susitikimai vis kitoje Baltijos valstybėje. Siekiant tinkamai įteisinti ir sukonkretinti Baltijos valstybių bendradarbiavimą, buvo nuspręsta pasirašyti susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje.

Baltijos šalių kibernetinio saugumo specialistai įsitikinę, kad pasirašius  šį memorandumą, bendradarbiavimas tarp trijų šalių taps ne tik paprastesnis, bet ir produktyvesnis  ir sėkmingesnis.

Susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo kibernetinio saugumo srityje buvo pasirašytas telekonferencijos metu, naudojantis nacionaliniais kvalifikuotais elektroninio parašo sertifikatais, kurie įrašyti asmens tapatybę patvirtinančiuose dokumentuose. Šis memorandumas Baltijos šalyse tapo pirmu tarpvalstybiniu susitarimu, pasirašytu elektroniniu parašu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »