„Daedalus“ padės atremti internetines atakas

Publikuota: 2012 m. birželio 21 d. ketvirtadienis

Japonijos Informacijos ir Ryšių technologijos instituto mokslininkai sukūrė perspėjimo sistemą, kuri gali realiu laiku vizualizuoti internetines atakas.
Pavadinta „Daedalus“ (Direct Alert Environment for Darknet and Livenet Unified Security), ji stebi, ar tinkle esančiuose kompiuteriuose neatsiranda kenkėjiškų veiksmų požymių, ir, jei tokių pastebi, gali vizualizuoti įtartinų duomenų srautų judėjimą trimačiu formatu.

Tinklų administratoriai vietoj šimtų ar tūkstančių įrašų serverių žurnaluose peržiūros galės greitai aptikti, į kurias tinklo dalis ataka fokusuojama – duomenų paketų judėjimas vaizduojamas strėlytėmis, judančiomis išilgai mėlynų linijų, simbolizuojančių jungtis, ir imtis reikiamų veiksmų.

Kibernetinių atakų šaltinių gali būti pačių įvairiausių: nuo kenkėjiškų programų, plintančių per USB atminties korteles, el. laiškus, iki vadinamųjų DOS (Denial of Service) atakų, užtvindančių interneto serverius užklausų srautu. „Daedalus“ gali veikti kaip įspėjimo apie pavojų sistema, parodydamas raudonos spalvos pranešimus, pavyzdžiui, „Šis IP adresas siunčia virusą, naudodamas tokį ir tokį protokolą“, ir išsiųsdamas pranešimą el. paštu atitinkamiems darbuotojams.
 „Deadalus“ sistemą nemokamai gali naudoti mokymo įstaigos, ir planuojama, kad ji gali virsti ir komerciniu kompiuterių tinklų apsaugos gaminiu, kuriam jau suteiktas pavadinimas „SiteVisor“.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »