Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos.
Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos. Jis jos galimus padarinius lygina su apokalipse ir kviečia šalis atsipeikėti, kol neprasidėjo pasaulio pabaiga.
Rusijos antivirusinė bendrovė „Kasperskio laboratorija“ neseniai 600 kompiuterių, esančių Artimuosiuose ir Vidurio Rytuose, rado itin galingą ir sudėtingą virusą-šnipą „Flame“. Kenkėjiška programa leidžia grobti duomenis ir netgi įrašinėti pokalbius.
„Bijau, kad tai tik žaidimo pradžia. Bijau, kad tai bus to pasaulio, kurį mes pažįstame, pabaiga. Juk planetoje tiek daug kompiuterinių sistemų ir tokia didelė mūsų priklausomybė nuo jų“, – Tel Avivo universitete sakė E. Kasperskis.
Panašų virusą šiuo metu gali sukurti daugybė šalių, sako E. Kasperskis, viruso sukūrimo sąnaudas įvertindamas 100 mln. dolerių.
„Netgi tokios patirties kol kas neturinčios šalys gali nusisamdyti specialistų, juos pagrobti arba prašyti programišių pagalbos“, – paaiškino jis, dar kartą atsisakęs spekuliuoti tuo, kas būtent prikišo nagus prie „Flame“ sukūrimo.
„Kibernetinis ginklas gali smogti atsitiktinėms aukoms visame pasaulyje, nesvarbu, kaip toli esate nuo konflikto zonos. Juk internetas neturi ribų, gali būti atakuotos identiškos sistemos, tarkim, elektros stočių, esančios visiškai kitame planetos regione“, – sako E. Kasperskis.
Jis pateikė du kibernetinės epidemijos scenarijus – totalų interneto užtemdymą ir pagrindinių infrastruktūros objektų atakas.
„Deja, pasaulyje dar nėra sukurta apsauga nuo tokių atakų“, – sakė E. Kasperskis, darydamas prielaidą, kad nuo kibernetinės grėsmės ginant pagrindinius objektus tektų atsisakyti populiaresnių operacinių sistemų, tokių kaip „Windows“ arba „Linux“.
„Vienintelė išeitis – tai tarptautinis bendradarbiavimas, vyriausybės turėtų pradėti apie tai kalbėtis“, – mano jis, kibernetinį ginklą lygindamas su masinio, ypač biologinio, naikinimo priemonėmis.