E. Kasperskis perspėja dėl kibernetinės epidemijos grėsmės

Publikuota: 2012 m. birželio 7 d. ketvirtadienis

Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos. Jis jos galimus padarinius lygina su apokalipse ir kviečia šalis atsipeikėti, kol neprasidėjo pasaulio pabaiga.

Rusijos antivirusinė bendrovė „Kasperskio laboratorija“ neseniai 600 kompiuterių, esančių Artimuosiuose ir Vidurio Rytuose, rado itin galingą ir sudėtingą virusą-šnipą „Flame“. Kenkėjiška programa leidžia grobti duomenis ir netgi įrašinėti pokalbius.

„Bijau, kad tai tik žaidimo pradžia. Bijau, kad tai bus to pasaulio, kurį mes pažįstame, pabaiga. Juk planetoje tiek daug kompiuterinių sistemų ir tokia didelė mūsų priklausomybė nuo jų“, – Tel Avivo universitete sakė E. Kasperskis.

Panašų virusą šiuo metu gali sukurti daugybė šalių, sako E. Kasperskis, viruso sukūrimo sąnaudas įvertindamas 100 mln. dolerių.

„Netgi tokios patirties kol kas neturinčios šalys gali nusisamdyti specialistų, juos pagrobti arba prašyti programišių pagalbos“, – paaiškino jis, dar kartą atsisakęs spekuliuoti tuo, kas būtent prikišo nagus prie „Flame“ sukūrimo.

„Kibernetinis ginklas gali smogti atsitiktinėms aukoms visame pasaulyje, nesvarbu, kaip toli esate nuo konflikto zonos. Juk internetas neturi ribų, gali būti atakuotos identiškos sistemos, tarkim, elektros stočių, esančios visiškai kitame planetos regione“, – sako E. Kasperskis.

Jis pateikė du kibernetinės epidemijos scenarijus – totalų interneto užtemdymą ir pagrindinių infrastruktūros objektų atakas.

„Deja, pasaulyje dar nėra sukurta apsauga nuo tokių atakų“, – sakė E. Kasperskis, darydamas prielaidą, kad nuo kibernetinės grėsmės ginant pagrindinius objektus tektų atsisakyti populiaresnių operacinių sistemų, tokių kaip „Windows“ arba „Linux“.

„Vienintelė išeitis – tai tarptautinis bendradarbiavimas, vyriausybės turėtų pradėti apie tai kalbėtis“, – mano jis, kibernetinį ginklą lygindamas su masinio, ypač biologinio, naikinimo priemonėmis.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »