E. Kasperskis perspėja dėl kibernetinės epidemijos grėsmės

Publikuota: 2012 m. birželio 7 d. ketvirtadienis

Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos. Jis jos galimus padarinius lygina su apokalipse ir kviečia šalis atsipeikėti, kol neprasidėjo pasaulio pabaiga.

Rusijos antivirusinė bendrovė „Kasperskio laboratorija“ neseniai 600 kompiuterių, esančių Artimuosiuose ir Vidurio Rytuose, rado itin galingą ir sudėtingą virusą-šnipą „Flame“. Kenkėjiška programa leidžia grobti duomenis ir netgi įrašinėti pokalbius.

„Bijau, kad tai tik žaidimo pradžia. Bijau, kad tai bus to pasaulio, kurį mes pažįstame, pabaiga. Juk planetoje tiek daug kompiuterinių sistemų ir tokia didelė mūsų priklausomybė nuo jų“, – Tel Avivo universitete sakė E. Kasperskis.

Panašų virusą šiuo metu gali sukurti daugybė šalių, sako E. Kasperskis, viruso sukūrimo sąnaudas įvertindamas 100 mln. dolerių.

„Netgi tokios patirties kol kas neturinčios šalys gali nusisamdyti specialistų, juos pagrobti arba prašyti programišių pagalbos“, – paaiškino jis, dar kartą atsisakęs spekuliuoti tuo, kas būtent prikišo nagus prie „Flame“ sukūrimo.

„Kibernetinis ginklas gali smogti atsitiktinėms aukoms visame pasaulyje, nesvarbu, kaip toli esate nuo konflikto zonos. Juk internetas neturi ribų, gali būti atakuotos identiškos sistemos, tarkim, elektros stočių, esančios visiškai kitame planetos regione“, – sako E. Kasperskis.

Jis pateikė du kibernetinės epidemijos scenarijus – totalų interneto užtemdymą ir pagrindinių infrastruktūros objektų atakas.

„Deja, pasaulyje dar nėra sukurta apsauga nuo tokių atakų“, – sakė E. Kasperskis, darydamas prielaidą, kad nuo kibernetinės grėsmės ginant pagrindinius objektus tektų atsisakyti populiaresnių operacinių sistemų, tokių kaip „Windows“ arba „Linux“.

„Vienintelė išeitis – tai tarptautinis bendradarbiavimas, vyriausybės turėtų pradėti apie tai kalbėtis“, – mano jis, kibernetinį ginklą lygindamas su masinio, ypač biologinio, naikinimo priemonėmis.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »