E. Kasperskis perspėja dėl kibernetinės epidemijos grėsmės

Publikuota: 2012 m. birželio 7 d. ketvirtadienis

Vienas iš autoritetingiausių kompiuterinių virusų medžiotojų Eugenijus Kasperskis prisipažino esąs išsigandęs dėl žmonijai gresiančios kibernetinės epidemijos. Jis jos galimus padarinius lygina su apokalipse ir kviečia šalis atsipeikėti, kol neprasidėjo pasaulio pabaiga.

Rusijos antivirusinė bendrovė „Kasperskio laboratorija“ neseniai 600 kompiuterių, esančių Artimuosiuose ir Vidurio Rytuose, rado itin galingą ir sudėtingą virusą-šnipą „Flame“. Kenkėjiška programa leidžia grobti duomenis ir netgi įrašinėti pokalbius.

„Bijau, kad tai tik žaidimo pradžia. Bijau, kad tai bus to pasaulio, kurį mes pažįstame, pabaiga. Juk planetoje tiek daug kompiuterinių sistemų ir tokia didelė mūsų priklausomybė nuo jų“, – Tel Avivo universitete sakė E. Kasperskis.

Panašų virusą šiuo metu gali sukurti daugybė šalių, sako E. Kasperskis, viruso sukūrimo sąnaudas įvertindamas 100 mln. dolerių.

„Netgi tokios patirties kol kas neturinčios šalys gali nusisamdyti specialistų, juos pagrobti arba prašyti programišių pagalbos“, – paaiškino jis, dar kartą atsisakęs spekuliuoti tuo, kas būtent prikišo nagus prie „Flame“ sukūrimo.

„Kibernetinis ginklas gali smogti atsitiktinėms aukoms visame pasaulyje, nesvarbu, kaip toli esate nuo konflikto zonos. Juk internetas neturi ribų, gali būti atakuotos identiškos sistemos, tarkim, elektros stočių, esančios visiškai kitame planetos regione“, – sako E. Kasperskis.

Jis pateikė du kibernetinės epidemijos scenarijus – totalų interneto užtemdymą ir pagrindinių infrastruktūros objektų atakas.

„Deja, pasaulyje dar nėra sukurta apsauga nuo tokių atakų“, – sakė E. Kasperskis, darydamas prielaidą, kad nuo kibernetinės grėsmės ginant pagrindinius objektus tektų atsisakyti populiaresnių operacinių sistemų, tokių kaip „Windows“ arba „Linux“.

„Vienintelė išeitis – tai tarptautinis bendradarbiavimas, vyriausybės turėtų pradėti apie tai kalbėtis“, – mano jis, kibernetinį ginklą lygindamas su masinio, ypač biologinio, naikinimo priemonėmis.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »