Juodasis penktadienis: kaip saugiai apsipirkti internete?

Publikuota: 2016 m. lapkričio 25 d. penktadienis

Šis juodasis penktadienis pretenduoja tapti istoriniu – „Deloitte“ analitikai prognozuoja, kad šiemet pirkėjai internetinėse parduotuvėse išleis tiek pat, kiek ir tradicinėse parduotuvėse, o visų šventinių išpardavimų pajamos sieks 1 trilijoną dolerių. Taip pat tai reiškia, kad milijonai pavedimų internete gali tapti kibernetinių nusikaltėlių taikiniu. Saugumo ekspertai pataria, kaip saugiai apsipirkti internete ir netapti sukčių auka.

Pirmiausia, saugumo specialistai pataria apsaugoti savo įrenginius, su kuriais naršoma internete – kompiuterius ir išmaniuosius telefonus. Jų operacinės sistemos ir dažniausiai naudojamos programos turi būti laiku atnaujintos, kad kilusiomis saugumo spragomis nepasinaudotų programišiai. Taip pat patariama naudoti pažangią antivirusinę programą, saugančią nuo kenksmingų programų, įsilaužimų ir fiktyvių interneto svetainių keliamos žalos.

Gerų pasiūlymų ieškantiems pirkėjams rekomenduojama būti atidesniems ir neužkibti ant sukčių kabliuko: jei pasiūlymas atrodo pernelyg gerai, kad būtų realus, didelė tikimybė, kad tai yra apgaulė. Ypač atsargesniems reikėtų būti socialiniuose tinkluose, kur plinta fiktyvių internetinių parduotuvių reklamos ir neįtikėtini pasiūlymai.

Tačiau ir žinomos parduotuvės gali sulaukti kibernetinių nusikaltėlių dėmesio – vartotojai vis dažniau suviliojami fiktyvių, žinomus prekių ženklus naudojančių el. parduotuvių, kurių tikslas – apgaule išvilioti pirkėjų asmeninius ir mokėjimo kortelių duomenis. Tokiu atveju patariama atidžiau tikrinti internetinės parduotuvės adresą, ar jis sutampa su oficialaus gamintojo ar pardavėjo puslapiu, taip pat rekomenduojama adresą vesti ranka, o ne spausti internete rastą ar el. paštu gautą nuorodą.

Kaip papildomą apsaugos priemonę galima pasitelkti banko SMS žinučių pranešimus, informuojančius apie įvykusius mokėjimus iš vartotojo sąskaitos. Taip pat pirkėjams pravartu nuolat tikrinti savo sąskaitas, ar nemokėjo už pirkinius, kurių net nesirinko. Kai kurios el. parduotuvės atsiskaitant už pirkinį siūlo išsaugoti kreditinės kortelės duomenis kitam sandoriui – tačiau tai nėra saugu, ypač, jei el. parduotuvė susidurtų su programišių ataka.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »