Kaip saugiai apsipirkti internete: 6 taisyklės

Publikuota: 2016 m. birželio 16 d. ketvirtadienis

Vis dažniau apsiperkate internete? Privalote žinoti šešias paprastas, bet vertingas taisykles.

1. Visuomet skaitykite informaciją apie prekę

Nors atrodo, kad tai savaime suprantama, vis dėlto nemažai žmonių apie prekę nusprendžia iš įdėtos nuotraukos ir tingi perskaityti visą aprašymą. Iš prekės aprašymo gali paaiškėti, kad prekė visai kitokios spalvos nei nuotraukoje, kad jos medžiaga kur kas plonesnė, nei atrodo nuotraukoje, ir kt.

2. Pasitikslinkite pristatymo kainą

Kartais prekės pristatymo kaina gali viršyti netgi pačios prekės kainą, ypač jei ji siunčiama iš toli. Būtinai išsiaiškinkite jos siuntimo sąlygas, pasidomėkite, kiek tos pačios prekės siuntimas kainuoja kitose el. parduotuvėse. Lietuvoje net ir toje pačioje el. parduotuvėje siūloma keletas prekių pristatymo būdų – kurjeriu į namus, paštu, į paštomatą. Šių pristatymo būdų kaina skiriasi, privalote įvertinti prekės pristatymo patogumą ir kainą. Be to, daugelyje el. parduotuvių pristatymas siūlomas nemokamai, jei pirkėjas užsisako prekių už tam tikrą sumą.

3. Palyginkite kainas

Visuomet norisi gauti prekę kuo pigiau, tad nepatingėkite palyginti tos pačios ar panašios prekės kainos skirtingose parduotuvėse. Tiesa, neapsigaukite – kai kurios parduotuvės siūlo mažesnę prekės kainą, tačiau brangesnį jos pristatymą. Taip pat abejonių turėtų sukelti ir pernelyg maža kaina. Gali būti, kad tai norimos prekės padirbinys ar nekokybiška, jau naudota, o gal net vogta prekė. Nesikuklinkite pasiskambinti ir pasiteirauti mažos kainos priežasties.

4. Skaitykite atsiliepimus

Išanalizuokite pirkėjų komentarus, kurie jau įsigijo jums rūpimą prekę. Jei el. parduotuvėje komentarų nedaug, paieškokite informacijos per paieškos sistemą, kitose parduotuvėse ir pokalbių svetainėse.

5. Žinokite savo teises

Prieš įsigydamas prekę perskaitykite el. parduotuvės taisykles. Privalote iš anksto žinoti apie netikusios prekės grąžinimo sąlygas. Atminkite, kad tam tikrų prekių grąžinti negalima (pvz., apatinių drabužių, vaistų, kosmetikos ir kt.). Jei tokios informacijos el. parduotuvės puslapyje nerandate, paskambinkite pasiteirauti kontaktiniu telefonu.

6. Saugokitės apgavikų

Stenkitės apsipirkti populiariose interneto parduotuvėse, kurios gali garantuoti apsaugą nuo apgavikų pardavėjų ir sukčiautojų, vagiančių bankinių kortelių duomenis. Venkite nežinomų parduotuvių vardų. Beje, kartais apgavikai savo parduotuves pavadina labai panašiais pavadinimais, kuriuos pirkėjai atranda netyčia įrašę klaidingą pavadinimą. Skaitykite atsiliepimus. Jei abejojate, rinkitės atsiskaitymo būdą gavus prekę.

Šaltinis: sravni.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »