Kaip saugiai apsipirkti internete: 6 taisyklės

Publikuota: 2016 m. birželio 16 d. ketvirtadienis

Vis dažniau apsiperkate internete? Privalote žinoti šešias paprastas, bet vertingas taisykles.

1. Visuomet skaitykite informaciją apie prekę

Nors atrodo, kad tai savaime suprantama, vis dėlto nemažai žmonių apie prekę nusprendžia iš įdėtos nuotraukos ir tingi perskaityti visą aprašymą. Iš prekės aprašymo gali paaiškėti, kad prekė visai kitokios spalvos nei nuotraukoje, kad jos medžiaga kur kas plonesnė, nei atrodo nuotraukoje, ir kt.

2. Pasitikslinkite pristatymo kainą

Kartais prekės pristatymo kaina gali viršyti netgi pačios prekės kainą, ypač jei ji siunčiama iš toli. Būtinai išsiaiškinkite jos siuntimo sąlygas, pasidomėkite, kiek tos pačios prekės siuntimas kainuoja kitose el. parduotuvėse. Lietuvoje net ir toje pačioje el. parduotuvėje siūloma keletas prekių pristatymo būdų – kurjeriu į namus, paštu, į paštomatą. Šių pristatymo būdų kaina skiriasi, privalote įvertinti prekės pristatymo patogumą ir kainą. Be to, daugelyje el. parduotuvių pristatymas siūlomas nemokamai, jei pirkėjas užsisako prekių už tam tikrą sumą.

3. Palyginkite kainas

Visuomet norisi gauti prekę kuo pigiau, tad nepatingėkite palyginti tos pačios ar panašios prekės kainos skirtingose parduotuvėse. Tiesa, neapsigaukite – kai kurios parduotuvės siūlo mažesnę prekės kainą, tačiau brangesnį jos pristatymą. Taip pat abejonių turėtų sukelti ir pernelyg maža kaina. Gali būti, kad tai norimos prekės padirbinys ar nekokybiška, jau naudota, o gal net vogta prekė. Nesikuklinkite pasiskambinti ir pasiteirauti mažos kainos priežasties.

4. Skaitykite atsiliepimus

Išanalizuokite pirkėjų komentarus, kurie jau įsigijo jums rūpimą prekę. Jei el. parduotuvėje komentarų nedaug, paieškokite informacijos per paieškos sistemą, kitose parduotuvėse ir pokalbių svetainėse.

5. Žinokite savo teises

Prieš įsigydamas prekę perskaitykite el. parduotuvės taisykles. Privalote iš anksto žinoti apie netikusios prekės grąžinimo sąlygas. Atminkite, kad tam tikrų prekių grąžinti negalima (pvz., apatinių drabužių, vaistų, kosmetikos ir kt.). Jei tokios informacijos el. parduotuvės puslapyje nerandate, paskambinkite pasiteirauti kontaktiniu telefonu.

6. Saugokitės apgavikų

Stenkitės apsipirkti populiariose interneto parduotuvėse, kurios gali garantuoti apsaugą nuo apgavikų pardavėjų ir sukčiautojų, vagiančių bankinių kortelių duomenis. Venkite nežinomų parduotuvių vardų. Beje, kartais apgavikai savo parduotuves pavadina labai panašiais pavadinimais, kuriuos pirkėjai atranda netyčia įrašę klaidingą pavadinimą. Skaitykite atsiliepimus. Jei abejojate, rinkitės atsiskaitymo būdą gavus prekę.

Šaltinis: sravni.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »