Kaip saugiai apsipirkti internete: 6 taisyklės

Publikuota: 2016 m. birželio 16 d. ketvirtadienis

Vis dažniau apsiperkate internete? Privalote žinoti šešias paprastas, bet vertingas taisykles.

1. Visuomet skaitykite informaciją apie prekę

Nors atrodo, kad tai savaime suprantama, vis dėlto nemažai žmonių apie prekę nusprendžia iš įdėtos nuotraukos ir tingi perskaityti visą aprašymą. Iš prekės aprašymo gali paaiškėti, kad prekė visai kitokios spalvos nei nuotraukoje, kad jos medžiaga kur kas plonesnė, nei atrodo nuotraukoje, ir kt.

2. Pasitikslinkite pristatymo kainą

Kartais prekės pristatymo kaina gali viršyti netgi pačios prekės kainą, ypač jei ji siunčiama iš toli. Būtinai išsiaiškinkite jos siuntimo sąlygas, pasidomėkite, kiek tos pačios prekės siuntimas kainuoja kitose el. parduotuvėse. Lietuvoje net ir toje pačioje el. parduotuvėje siūloma keletas prekių pristatymo būdų – kurjeriu į namus, paštu, į paštomatą. Šių pristatymo būdų kaina skiriasi, privalote įvertinti prekės pristatymo patogumą ir kainą. Be to, daugelyje el. parduotuvių pristatymas siūlomas nemokamai, jei pirkėjas užsisako prekių už tam tikrą sumą.

3. Palyginkite kainas

Visuomet norisi gauti prekę kuo pigiau, tad nepatingėkite palyginti tos pačios ar panašios prekės kainos skirtingose parduotuvėse. Tiesa, neapsigaukite – kai kurios parduotuvės siūlo mažesnę prekės kainą, tačiau brangesnį jos pristatymą. Taip pat abejonių turėtų sukelti ir pernelyg maža kaina. Gali būti, kad tai norimos prekės padirbinys ar nekokybiška, jau naudota, o gal net vogta prekė. Nesikuklinkite pasiskambinti ir pasiteirauti mažos kainos priežasties.

4. Skaitykite atsiliepimus

Išanalizuokite pirkėjų komentarus, kurie jau įsigijo jums rūpimą prekę. Jei el. parduotuvėje komentarų nedaug, paieškokite informacijos per paieškos sistemą, kitose parduotuvėse ir pokalbių svetainėse.

5. Žinokite savo teises

Prieš įsigydamas prekę perskaitykite el. parduotuvės taisykles. Privalote iš anksto žinoti apie netikusios prekės grąžinimo sąlygas. Atminkite, kad tam tikrų prekių grąžinti negalima (pvz., apatinių drabužių, vaistų, kosmetikos ir kt.). Jei tokios informacijos el. parduotuvės puslapyje nerandate, paskambinkite pasiteirauti kontaktiniu telefonu.

6. Saugokitės apgavikų

Stenkitės apsipirkti populiariose interneto parduotuvėse, kurios gali garantuoti apsaugą nuo apgavikų pardavėjų ir sukčiautojų, vagiančių bankinių kortelių duomenis. Venkite nežinomų parduotuvių vardų. Beje, kartais apgavikai savo parduotuves pavadina labai panašiais pavadinimais, kuriuos pirkėjai atranda netyčia įrašę klaidingą pavadinimą. Skaitykite atsiliepimus. Jei abejojate, rinkitės atsiskaitymo būdą gavus prekę.

Šaltinis: sravni.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »