Kaip užtikrinti nuotolinių darbo vietų ir darbuotojų naudojamų duomenų saugumą?

Publikuota: 2016 m. birželio 20 d. pirmadienis

Šiandien skaitmeninio amžiaus darbuotojui prieiga prie kritiškai svarbių duomenų reikalinga praktiškai visą parą, nepaisant darbuotojo buvimo vietos ir naudojamo įrenginio. Remiantis naujausia „Forrester“ ataskaita, net 52 proc. su skaitmenine informacija dirbančių darbuotojų turi prieigą prie klientų duomenų (pvz., vardų, kontaktų ar kreditinių kortelių duomenų), nepaisant to, ar jiems jie būtini darbo metu. Vienas iš būdų sumažinti duomenų nutekinimo pavojų ir taip padidinti klientų pasitikėjimą – tai garantuoti saugią, kontroliuojamą prieigą.

Tuo tarpu naujausia kompanijos „Dell“ saugumo grėsmių ataskaita skelbia, kad kenkėjiškų programų „Android“ sistemai skaičius ir toliau auga. Tai kelia vis didesnį pavojų daugumai visų išmaniųjų telefonų. Per paskutinius metus ypatingai augo specifinių „Android“ kenkėjiškų programų, už įrenginio atblokavimą reikalaujančių išpirkos, skaičius. Kenkėjiškų programų kūrėjai ir toliau nuolat ieško būdų, kaip išvengti šių programų aptikimo ir analizavimo sistemų.

Didėjanti kenkėjų grėsmė „Android“ įrenginiams, kaip ir populiarėjanti tendencija, kai darbuotojai vis dažniau prie įmonių ir organizacijų tinklų jungiasi tiek iš organizacijai priklausančių, tiek iš asmeninių įrenginių, verčia ieškoti naujų būdų, kaip užtikrinti saugią nuotolinę prieigą prie programų ir duomenų, tačiau kartu nepakenkti tinklų saugumo lygiui. Atsižvelgusi į abi šias tendencijas, kompanija „Dell“ atnaujino operacinę sistemą SonicWALL SMA (SonicWALL Secure Mobile Access), kuri leidžia nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms, naudojantiems išmaniuosius telefonus, planšetes ar nešiojamus kompiuterius, saugiai prisijungti prie kritiškai svarbių darbo programų, duomenų ar išteklių.

Naujoji SonicWALL SMA 11.4, palaikanti SSL VPN ryšį, organizacijoms suteikia galimybę užtikrinti saugią nuotolinę prieigą globaliu mastu, neatsižvelgiant į duomenų tipą, naudojamus įrenginius ir darbuotojo buvimo vietą, taip pat pilną priėjimą, užtikrinantį saugią prieigą keliems, tuo pat metu dirbantiems, vartotojams.

Vartotojai, kurie dirba tokiuose griežtai reguliuojamuose sektoriuose, kaip vyriausybinės, finansų ir sveikatos apsaugos institucijos, gali pasinaudoti SonicWALL SMA galimybėmis, kurios atitinka naujausius rinkos standartus bei griežtus reguliavimo institucijų reikalavimus.

Naujoji SonicWALL SMA 11.4 užtikrina, kad sparčiai augantis mobilių darbuotojų skaičius išliktų produktyvus, kartu garantuodama aukščiausią nuotolinio darbo saugumo lygį.

SonicWALL SMA naudoja patentuotas technologijas, kurios leidžia IT administratoriams aptikti užkrėstas ar netikras mobilių įrenginių su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis programėles bei blokuoti jų prieigą prie nuotolinių platformų.

IT administratoriams SMA sprendimai leidžia greitai sukurti saugią prieigą bei pirmenybinius prisijungimus autorizuotiems nuotoliniu būdu dirbantiems darbuotojams, tiekėjams, pardavėjams ir laikiniems darbuotojams. Taip suteikiama greita ir lengva nuotolinė prieiga prie organizacijos programų ir duomenų. Savo ruožtu organizacijos tampa įgalios naudoti atsparią prisijungimo politiką, siekiant apsaugoti tinklus bei duomenis nuo kenkėjiškų prisijungimų.

Naujoji SonicWALL SMA 11.4 užtikrina saugią nuotolinę prieigą įrenginiams, kurie naudoja „Windows“, „iOS“, „Mac OS X“, „Android“, „Kindle Fire“, „Linux“ ir „Chrome OS“ operacines sistemas. SonicWALL padidina mobilių darbuotojų produktyvumą, apsaugo duomenis nuo įvairių grėsmių, integruoja populiariausius mobilių platformų valdymo sprendimus.

Pagrindinės SMA 11.4 versijos naujovės yra šios:

  • Globalus duomenų srauto optimizatorius (angl. GTO, Global Traffic Optimiser) – saugi prieiga prie duomenų, atsižvelgiant į nuotoliniu būdu prisijungiančių darbuotojų geografinį pasiskirstymą ir jų skaičių. Tai leidžia įmonėms optimizuoti kaštus, atsižvelgiant į verslo ir darbo jėgos plėtrą tiek šalies viduje, tiek ir tarptautiniu mastu.
  • Taisyklių laikymasis – užtikrinamas saugumo suderinamumas su griežčiausių rinkos ir valstybinių reguliavimo institucijų nustatytų standartų, tokių kaip FIPS (angl. Federal Information Processing Standards) ir „Suite B Cipher“, palaikymu. Tai ypač svarbu vartotojams, dirbantiems aukštus saugumo reikalavimus keliančiose organizacijose (vyriausybės, finansų, sveikatos apsaugos ir kt. institucijose).
  • Valdymo API – vartotojams ir trečioms šalims suteikiama prieiga prie SonicWALL SMA API. Tai leidžia optimizuoti operacinius procesus, padidinant produktyvumą bei sumažinant kaštus.
  • SAML 2.0 (angl. Enhanced Security Assertion Markup Language) palaikymas – vartotojams nereikia turėti atskirų prisijungimų prie individualių programų, kadangi palaikoma vieno prisijungimo (angl. SSO, Single Sing On) prie visų SaaS programų galimybė.

Papildomi, neseniai įdiegti SonicWALL SMA Series  atnaujinimai:

  • Centralizuota valdymo sistema (angl. CMS) – suteikia visa apimantį SMA valdymą ir stebėseną, taip pat dinamišką licencijų paskirstymą tarp paklausiausių tinklo mazgų. Taip sumažinami organizacijų kaštai ir užtikrinamas verslo tęstinumas.
  • HTML5 klientai ir Proxy-serveriai – vartotojai gali naudotis visomis programomis viename naršyklės lange; prisijungimas prie nuotolinių duomenų šaltinių ir / arba programų gerokai supaprastintas; užtikrinamas dar greitesnis techninis palaikymas.
  • Asmeninių įrenginių autorizacija – apsaugo vartotojų asmeniniuose įrenginiuose esančią privačią informaciją, kai dirbama prisijungus prie įmonės / organizacijos tinklo.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »