Kodėl pavojinga socialiniuose tinkluose nurodyti telefono numerį?

Publikuota: 2016 m. sausio 4 d. pirmadienis

Daugelį Lietuvos vartotojų nervina įkyrios reklaminės SMS žinutės ir šlamštalaiškiai. Yra paplitusi nuomonė, kad sukčiai perka parengtas duomenų bazes, tačiau iš tikrųjų jie medžioja kontaktus iš atvirų socialinių tinklų profilių ir suveda juos į bazę taikydami visiškai teisėtas programas.

Kibernetinio nusikalstamumo forumuose mirga pasiūlymai apie instrumentų duomenims iš populiarių socialinių tinklų rinkti pardavimą ar nuomą. Tokios programos geba rinkti ir struktūruoti visą vertingą informaciją apie vartotoją, įskaitant jo vardą ir pavardę, visus skelbiamus kontaktinius duomenis ir profilio nustatymus, ne tik mobiliųjų telefonų numerius. Tokia informacija sukčiams suteikia daug galimybių. Turėdami tokią bazę jie gali, pavyzdžiui, siųsti reklaminius ir kenkėjiškus šlamštalaiškius, vogti pinigus per mokamas SMS paslaugas, padirbti SIM korteles ir kita.

„Mes su nerimu stebime, kad vartotojai nesilaiko elementarių saugumo taisyklių ir tinkle skelbia tokią informaciją, kuri jokiu būdu negali patekti į svetimas rankas. Sukčiai geba pasinaudoti bet kuo, ką jūs skelbiate tinkle. Ypač gali nukentėti mobiliųjų bankinių paslaugų vartotojai. Kuo greičiau išimkite tokią informaciją iš socialinių tinklų, ir sukčiai ne taip lengvai galės gvieštis jūsų pinigų“, – pataria Ruslanas Stojanovas, „Kaspersky Lab“ kompiuterinių incidentų turimo skyriaus vadovas.

Be to, jei jūs ar jūsų artimieji naudojasi mobiliosios bankininkystės paslaugomis, pasirūpinkite elementariomis saugumo priemonėmis:

  • „Android“ įrenginyje uždrauskite programėlių įdiegimą iš pašalinių šaltinių.
  • Savo banko paskyroje nustatykite piniginių lėšų nurašymo limitą.
  • Apribokite arba išjunkite SMS siuntimo Premium numeriais galimybę.
  • Taikykite patikimą apsaugos sprendimą, gebantį apsaugoti įrenginį nuo užkrėtimo.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ aptiko naujas pagarsėjusio botneto galimybes

„Kaspersky Lab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą „Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. skaityti »

„Kaspersky Lab“ pataria, kaip saugotis nuo vagysčių

2016 m. naudojant „Kaspersky Lab“ išpuolių blokavimo technologijas buvo aptikta ir atremta 13 proc. daugiau atvejų nei 2015 m. skaityti »

„Kaspersky Lab“ išleido saugią specializuotą operacinę sistemą

Pagrindinės į operacinę sistemą įdiegtos funkcijos pritaikytos telekomunikacijų ir automobilių pramonei, taip pat ypatingos svarbos infrastruktūros objektams. skaityti »

Buvo „nulaužti“ tūkstančiai spausdintuvų

Sausio pabaigoje Bochumo Rūro universiteto (Vokietija) paskelbti spausdintuvų tyrimo rezultatai sudomino ir kibernetinius nusikaltėlius. skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ siekia užtikrinti debesų tarnybų saugumą

„Cisco Systems Inc.“ neseniai pristatė naują technologiją „Umbrella“, skirtą užtikrinti debesų tarnybų saugumą jungiantis iš įvairių įrenginių. skaityti »

Indija nori apdrausti pinigus mobiliosiose piniginėse

Indijos Vyriausybė siekia įdiegti lėšų draudimą į mobiliąsias pinigines. skaityti »

CERT-LT įspėja apie apgaulingus elektroninius laiškus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja apie plintančius apgaulingus laiškus. skaityti »

Svarbių dokumentų spausdinimas įmonėms gali sukelti nemalonumų

Remiantis statistika, prieš trejus metus vidutinis JAV biuro darbuotojas per metus spausdinimui sunaudodavo 10 tūkstančių popieriaus lapų. skaityti »

2016 metais CERT-LT apdorojo 49 463 incidentus kibernetinėje erdvėje

2017-01-24, Vilnius. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) apibendrina 2016 metų veiklos rezultatus. skaityti »

Europos Sąjunga susirūpino bankų apsaugos sistemomis

Europos Sąjunga svarsto galimybę ištestuoti bankų apsaugos nuo kibernetinių atakų mechanizmus. skaityti »