Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Publikuota: 2017 m. sausio 24 d. antradienis

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“.

Pasak „eScan“ antivirusinių programų kūrėjų, išpirkos reikalaujantis kenkėjas „Marlboro“ yra visiškai mėgėjiškas. Užšifravęs failus ir pridėjęs plėtinį „.oops“, virusas atidaro pranešimą, kad vartotojo failai užšifruoti naudojant RSA, 2048 ir AES-128 šifravimo raktus. Deja, kenkėjo „Marlboro“ analizė atskleidė, kad jis šifruoja failus su gerokai paprastesniu XOR.

Norint atgauti užšifruotus failus „Marlboro“ aukų prašo sumokėti išpirką bitkoinais – ir šičia programišiai pateikia išsamią instrukciją, kaip jų įsigyti ir kokiuose portaluose tą geriausia padaryti.

Tuo metu kitas išpirkos reikalaujantis kenkėjas „Spora“ yra sudėtingesnis – profesionaliai sukurtas, šifravimui iš tikrųjų naudojantis AES ir RSA šifravimo raktus. Tačiau „eScan“ saugumo ekspertus labiau sudomino viruso kūrėjų išradingumas siūlant vartotojams pasirinkti norimą paslaugą ir atitinkamą išpirkos kainą: iššifruoti failus, atstatyti sistemą, įsigyti atsparumą nuo tolimesnių atakų ar pašalinti kenkėją.

Abu kenkėjai „Marlboro“ ir „Spora“ plinta el. laiškais. Ekspertai pataria susidūrus su išpirkos reikalaujančiais kenkėjais neskubėti mokėti išpirkos, bet paieškoti nemokamų dešifravimo įrankių, taip pat atstatyti užkrėstą sistemą naudojant antivirusinių programų siūlomus pagalbos įrankius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »