Ūkio ministerija skatina rūpintis kuriamos intelektinės nuosavybės apsauga

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 30 d. penktadienis

Ūkio ministerija, pasitelkusi Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrą (MITA), siekia sudaryti palankias sąlygas verslo įmonėms ir mokslo institucijoms apsaugoti išradimus bei dizainą ir šiais metais numato apmokėti iki 95 proc. su apsauga susijusių išlaidų. Š. m. liepos mėn. paskelbus kvietimą teikti paraiškas, jau gauta 19 paraiškų – didžioji dalis pareiškėjų kreipėsi dėl galimybės finansuoti išradimų patentus. Paraiškas vis dar galima teikti iki š. m. spalio 16 d.

„Įmonės ir mokslo institucijos kasmet vis daugiau dėmesio skiria tinkamai intelektinės nuosavybės apsaugai, kuri yra neatsiejama inovacijų kūrimo dalis, padedanti įmonėms sėkmingai konkuruoti rinkoje. Šiais metais paramos prašoma aukštųjų technologijų, tokių kaip biotechnologijos, lazeriai, išradimams ir dizainui bei išradimams, taikomiems kasdieniniame žmonių gyvenime, apsaugoti“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Iki tarpinio paraiškų pateikimo termino (š. m. rugpjūčio 16 d.) pagal Pramoninės nuosavybės teisių apsaugos skatinimo priemonę daugiausia paraiškų pateikė smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai (12), 7 paraiškų sulaukta iš mokslo ir studijų institucijų. Didžioji dalis – 80 proc. – pareiškėjų kreipiasi dėl paramos išradimų patentams gauti. Bendra prašoma lėšų suma siekia apie 400 tūkst. Lt – tai sudaro beveik pusę paramai numatyto skirti biudžeto.

Pasak ūkio viceministro, įmonės ir mokslo institucijos neturėtų laukti galutinio paraiškų pateikimo termino ir pateikti paraiškas anksčiau, kadangi kvietimas bus sustabdytas, kai pateiktose paraiškose prašomos suteikti paramos suma 10 proc. viršys projektams finansuoti numatytą sumą. Ūkio ministerija yra suplanavusi iš viso pramoninės nuosavybės apsaugos projektams paskirstyti 830 tūkst. Lt.

Ankstesniais metais parama pasinaudojusi UAB „Antrocelas LT“ patentavo medžiagą, kuri naudojama asfalto mišiniams gaminti. Dėl šios medžiagos mišiniai tampa termiškai patvarūs, ekologiški ir pasižymi ilgaamžiškumu. Pasak įmonės direktoriaus Petro Sadausko, jo įmonės sukurtas ir apsaugotas išradimas „Sukibimo (adhezijos) komponentas asfalto mišiniams“ yra sėkmingai realizuojamas.

„Šiuo išradimu prekiaujame jau antrus metus. Pradžioje jį buvo galima įsigyti tik Lietuvoje, tačiau netrukus prekybą išplėtėme ir į kaimynines valstybes: Lenkiją, Latviją, Estiją, Rusiją“, – sako P. Sadauskas.

Lietuvos mokslo institucijos taip pat pasinaudojusios parama apsaugo savo išradimus ir sėkmingai juos naudoja. Pasak Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto DNR modifikacijos tyrimų skyriaus vadovo prof. Sauliaus Klimašausko, Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto mokslininkų sukurti išradimai licencijuojami UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“. Pagal juos kompanija ruošia analitinius rinkinius, skirtus genomo epigenetinėms modifikacijoms profiliuoti, kurie naudojami tyrimams gyvybės mokslų srityje bei medicinos diagnostikos tikslais. Kompanija perėmė tolimesnio patentavimo Europoje ir JAV išlaidas, o didesnės finansinės naudos galima tikėtis naujus produktus pateikus į rinką.

Pagal paskelbtą kvietimą gali būti apmokėtos tiek Europos patento arba patento, išduoto pagal tarptautinę patento paraišką, gavimo išlaidos, taip pat išlaidos, susijusios su Bendrijos dizaino arba tarptautinės dizaino registracijos liudijimo gavimu. Tinkamomis išlaidomis laikomos išlaidos, patirtos ne anksčiau kaip 2011 m.

Paraiškas iki š. m. spalio 16 d. 14 val. priima MITA adresu: A. Goštauto g. 12-219, LT-01108 Vilnius. Daugiau informacijos galite rasite MITA interneto svetainėje adresu www.mita.lt.
 

Šaltinis: ukmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »