Vaikų pagrobėjus išdavė „Spotify“

Publikuota: 2015 m. liepos 17 d. penktadienis

Dvi ketverių ir šešerių metų mergaites Kolorado valstijoje (JAV) pagrobę įtariamieji buvo sugauti Meksikoje. Pareigūnai įtariamųjų negalėjo rasti tol, kol tyrėjas Drew Weberis nepasitelkė šiuolaikinių paieškos technologijų.

Pasirodo, šių laikų Šerlokas Holmsas yra ne tas, kas gerai išmano dedukciją, o tas, kas žino, kaip veikia asmeninės įvairių interneto paslaugų paskyros. O viena pagrobėja nesugebėjo atsisakyti pomėgio klausytis savo „Spotify“.

Kai mergaičių mama Brittany Nunn pralaimėjo bylą teisme dėl dukrų globos, ji kartu su draugu Pateriu Barru mergaites tiesiog pagrobė ir pasislėpė nežinia kur. Jokių pėdsakų policija neaptiko ir mergaičių globą gavusiam tėvui jau atrodė, kad niekada dukrų nebepamatys.

Tačiau ne visi policininkai dirba vadovaudamiesi tik Conano Doyle'o aprašytais metodais. Paaiškėjo, kad išmanančiam internetą, rasti žmogų įmanoma net tada, kai pirštų antspaudai ir padidinamieji stiklai yra bejėgiai.

Paaiškėjus, kad Brittany Nunn buvo aktyvi „Spotify“ muzikos paslaugos naudotoja, Drew Weberis gavo teismo leidimą sekti jos paskyrą ir nustatė, kad jos naudotoja šiuo metu prisijungia iš konkretaus IP adreso Meksikoje.

Be to, moteris toliau žiūrėjo filmus savo „Netflix“ paskyroje. Galiausiai tikslų pagrobėjų adresą Cabo San Lucas miestelyje policija išsiaiškino, kai ten buvo gautas siuntinys. Ten porelė pabėgėlių ir buvo suimta, o vaikai grąžinti tėčiui.

„Apkabinau jas. Tai buvo nerealus momentas“, – sakė tėvas.

Ką apie savo išmanumą ir nesuvaldytas paskyras galvojo vaikus pagrobusi motina, lieka paslaptimi, tačiau muzikos per „Spotify“ programą greičiausiai moteris nebesiklausys.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nustatyti du nauji išpirkos reikalaujantys kenkėjai

Panašu, kad saugumo ekspertų prognozės 2017-iesiems metams pradeda pildytis – išpirkos reikalaujančių kenkėjų armiją papildė dar dvi naujos kenksmingos programos „Spora“ ir „Marlboro“. skaityti »

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. skaityti »

Per 2016 metus RRT gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2016 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 842 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »

Populiariausi 2016-ųjų slaptažodžiai

Retas žmogus sugeba įsiminti 10 unikalių slaptažodžių, todėl dažniausiai renkasi lengvai prisimenamų ženklų rinkinį. skaityti »

Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais skaityti »

Nauja apgaulė „WhatsApp“ – siūlo nemokamą internetą be „Wi-Fi“

Saugumo ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu daugėja sukčiavimo atvejų populiarioje susirašinėjimo programėlėje „WhatsApp“. skaityti »

Daiktų interneto keliamų pavojų leis išvengti tam tikros taisyklės

Vienu iš didžiausių kibernetinių grėsmių sulauksiančių taikinių šiais metais saugumo ekspertai nurodė sparčiai populiarėjančius daiktų interneto įrenginius. skaityti »

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, šifruojantis „Linux“ įrenginius

Nustatytas naujas kenkėjo „KillDisk“ variantas, siejamas su pagarsėjusia programišių grupuote „BlackEnergy“, kuri 2015 m. pabaigoje rengė išpuolius prieš Ukrainos žiniasklaidos organizacijas ir elektros energiją tiekiančias įmones. skaityti »

Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. skaityti »

CERT-LT įspėja apie suklastotus elektroninius pranešimus

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) įspėja, kad pastaruoju metu itin padaugėjo suklastotų elektroninių pranešimų (angl. phishing). skaityti »