Vaikų pagrobėjus išdavė „Spotify“

Publikuota: 2015 m. liepos 17 d. penktadienis

Dvi ketverių ir šešerių metų mergaites Kolorado valstijoje (JAV) pagrobę įtariamieji buvo sugauti Meksikoje. Pareigūnai įtariamųjų negalėjo rasti tol, kol tyrėjas Drew Weberis nepasitelkė šiuolaikinių paieškos technologijų.

Pasirodo, šių laikų Šerlokas Holmsas yra ne tas, kas gerai išmano dedukciją, o tas, kas žino, kaip veikia asmeninės įvairių interneto paslaugų paskyros. O viena pagrobėja nesugebėjo atsisakyti pomėgio klausytis savo „Spotify“.

Kai mergaičių mama Brittany Nunn pralaimėjo bylą teisme dėl dukrų globos, ji kartu su draugu Pateriu Barru mergaites tiesiog pagrobė ir pasislėpė nežinia kur. Jokių pėdsakų policija neaptiko ir mergaičių globą gavusiam tėvui jau atrodė, kad niekada dukrų nebepamatys.

Tačiau ne visi policininkai dirba vadovaudamiesi tik Conano Doyle'o aprašytais metodais. Paaiškėjo, kad išmanančiam internetą, rasti žmogų įmanoma net tada, kai pirštų antspaudai ir padidinamieji stiklai yra bejėgiai.

Paaiškėjus, kad Brittany Nunn buvo aktyvi „Spotify“ muzikos paslaugos naudotoja, Drew Weberis gavo teismo leidimą sekti jos paskyrą ir nustatė, kad jos naudotoja šiuo metu prisijungia iš konkretaus IP adreso Meksikoje.

Be to, moteris toliau žiūrėjo filmus savo „Netflix“ paskyroje. Galiausiai tikslų pagrobėjų adresą Cabo San Lucas miestelyje policija išsiaiškino, kai ten buvo gautas siuntinys. Ten porelė pabėgėlių ir buvo suimta, o vaikai grąžinti tėčiui.

„Apkabinau jas. Tai buvo nerealus momentas“, – sakė tėvas.

Ką apie savo išmanumą ir nesuvaldytas paskyras galvojo vaikus pagrobusi motina, lieka paslaptimi, tačiau muzikos per „Spotify“ programą greičiausiai moteris nebesiklausys.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Kaspersky Lab“ pristatė apsaugos priemonę „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams

„Kaspersky Lab“ pristatė saugaus ryšio sprendimą, skirtą „Windows“ ir „Mac“ kompiuteriams šifruoti duomenų srautus. skaityti »

Ką daryti, kad jūsų kompiuteris nereikalautų išpirkos?

Kaip jaustumėtės, jei vieną rytą netektumėte svarbių dokumentų, skaitmeninių nuotraukų, kuriose išsaugotos brangios akimirkos, vaizdo įrašų ? skaityti »

2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. skaityti »

Daugiausiai nuo „WannaCry“ viruso nukentėjo kompiuteriai su „Windows 7“ operacine sistema

Dviejuose iš trijų kompiuterių, nukentėjusių nuo viruso „WannaCry“ atakos, buvo įdiegta operacinė sistema „Windows 7“ be saugumo sistemos atnaujinimų. skaityti »

„Swift“ atidarė kibernetinių grėsmių informacijos tarnybą

Tarptautinė tarpbankinė mokėjimų informacijos perdavimo ir įgyvendinimo sistema „Swift“ atidarė Informacijos mainų ir analizės centrą, skirtą informuoti „Swift“ tinklo bankus apie paskutines kibernetinio saugumo tendencijas. skaityti »

Būkite budrūs: sukurta nauja viruso „WannaCry“ versija

Pranešama, kad viruso „WannaCry“ kūrėjai išleido naują jo versiją, galinčią apeiti jo plitimą stabdantį domeną. skaityti »

Kibernetiniai nusikaltėliai sukūrė tikrą „darbo biržą“ – išpirkos reikalauti gali bet kas

Nuo viruso „WannaCry“ preliminariai nukentėjo daugiau nei 200 tūkst. kompiuterių, esančių 150 šalyse. skaityti »

Po visą pasaulį paplitęs virusas „WannaCry“ laikinai sustabdytas

Virusą „WannaCry“ laikinai sustabdė Didžiosios Britanijos programuotojas. skaityti »

Duomenys telefone: kokios technologijos apsaugos geriausiai?

Išmanusis telefonas mūsų dienomis yra ne tik susisiekimo, fotografavimo, vaizdo įrašų peržiūroms ar pramogoms skirta priemonė. skaityti »

Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti interneto bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. skaityti »