Vokietijos teismas nurodė „YouTube“ filtruoti vaizdo medžiagą

Publikuota: 2012 m. balandžio 23 d. pirmadienis

Vokietijos teismas nurodė vaizdo prieglobai „YouTube“ taikyti papildomus turinio filtrus, kad vartotojai negalėtų įdėti vaizdo medžiagos, kurios teisės priklauso kompanijai GEMA, rašo „BusinessWeek“.

GEMA saugo intelektinę nuosavybę ir neleidžia pažeisti autorinių teisių daugiau nei 64 tūkst. Vokietijos rašytojų ir muzikantų. Kompanija padavė ieškinį prieš „YouTube“ dėl 12 į svetainę įdėtų muzikinių klipų, nes jų autoriai negavo atitinkamo procentinio honoraro.

„YouTube“ kaltinimus atmeta ir tvirtina, kad neatsako už vartotojų formuojamą turinį. Vaizdo prieglobos atstovai teismui priminė, kad „YouTube“ kūrėjai geranoriškai reguliariai stebi portalo turinį ir blokuoja autorines teises pažeidžiančią vaizdo medžiagą.

Be to, „YouTube“ turi specialią programinę įrangą, kurią pasitelkę gali žymėti autorines teises pažeidžiančius vaizdo klipus. Pavyzdys – turinio identifikavimo sistema „Сontent ID“, leidžianti ne tik kontroliuoti neteisėtai formuojamą turinį, bet ir uždirbti iš reklamos.

Hamburgo teismas nusprendė, kad „YouTube“ turi savarankiškai taikyti šią programą, nuolat sekti ir užkirsti kelią galimiems autorinių teisių pažeidimams, gresiantiems GEMA globojamiems rašytojams ir muzikantams.

Taip pat teismas vaizdo prieglobai nurodė nustatyti filtrus, kurie tikrintų įdedamą vaizdo medžiagą pagal raktinius žodžius, pavyzdžiui, muzikanto vardą ar dainos pavadinimą – kad būtų atsektas ne tik oficialus klipas, bet ir įvairios kompozicijos versijos, pavyzdžiui, koncerte įrašytos mobiliuoju telefonu.

Tačiau teismas neįpareigojo „YouTube“ patikritinti visą jau įdėtą vaizdo medžiagą.

GEMA teisininkas Kerstinas Bekeris (Kerstin Becker) Vokietijos teismo nutartį laiko didele kompanijos sėkme. O „Google“, „YouTube“ savininkės, atstovai nutartį pavadino tik iš dalies sėkminga „GEMA“. Teismas sutiko su „Google“ argumentais, kad ne „YouTube“, o vartotojas, dedantis neteisėtą vaizdo medžiagą, yra autorių teisių pažeidėjas. Be to, teismo nutartis gali būti apskųsta.

Didžiausios pasaulyje vaizdo prieglobos „YouTube“ vartotojų yra daugiau nei 800 mln. Kasdien vartotojai peržiūri daugiau nei 4 mlrd. filmukų, o per minutę į „YouTube“ įdedama daugiau nei 60 valandų naujo vaizdo turinio.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »