Bankai pasirengę „Euro 2012“: bankomatų nebus tik stadionuose

Publikuota: 2012 m. birželio 4 d. pirmadienis

Ukrainos bankai pasirengę futbolo čempionatui „Еuro 2012“. Nepavyko tik pastatyti bankomatų stadionuose, spaudos konferencijoje pranešė Ukrainos bankų asociacijos tarybos pirmininkas Borisas Timonkinas.  

Jis pabrėžė, kad „Еuro 2012“ dalyvaujančiuose miestuose beveik visi bankomatai pakeisti moderniais. Bankuose pradėta dirbti slankiuoju grafiku, kad būtų pratęstas darbo laikas. Taip pat išspręstas inkasacijos klausimas – netoli stadionų ir sirgalių zonų ją reikės atlikti dažniau nei paprastai.  

Tačiau, anot B. Timonkino, nepastatyta bankomatų stadionuose, mat prieš tai reikėjo surengti konkursą. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad bankams nepavyko stadionuose įrengti automatų, išduodančių jubiliejines „Euro 2012“ monetas. „Pagal UEFA taisykles tai uždrausta – stadionuose negalima prekiauti metalo dirbiniais. Tikriausiai jie mano, kad galima pasidaryti laidynę ir jubiliejinėmis monetomis šaudyti į žaidėjus“, – sakė B. Timonkinas.  

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos Kovos su kibernetiniais nusikaltimais valdybos atstovas Leonidas Timčenko pabrėžė, kad užtikrinant atsiskaitymų saugumą valdyba jau seniai bendradarbiauja su Ukrainos tarpbankine asociacija. Nauja tvarka pasirašyta 2011 metais. Jis taip pat pranešė, kad nuo 2012-ųjų vasario kiekviename regione sukurtas specializuotas kovos su kibernetiniais nusikaltimais padalinys.  

„Dabar, ne tik per Europos futbolo čempionatą, Ukrainos regioniniuose padaliniuose dirba operatyviai darbuotojai, pasirengę 24 valandas per parą reaguoti į sukčiavimo atvejus, prietaisų montavimą į bankomatus ar padirbtų mokėjimo kortelių naudojimą“, – tvirtino L. Timčenko.

Atsakydama į žurnalistų klausimus Ukrainos tarpbankinės asociacijos Atsiskaitymų ir operacijų mokėjimo kartelėmis saugumo forumo vadovė Olesia Danilčenko sakė, kad prieš dedant mokėjimo kortelę į bankomatą reikėtų įsitikinti, ar ekrane rodomi įprasti operacijos žingsniai, ar klaviatūra nekelia įtarimų.  

Ji taip pat pabrėžė, kad jei turistui kyla įtarimų, jam reikėtų susisiekti su banko skyriumi, kurio telefonas nurodytas ant bankomato. Ir jokiu būdu neprašyti šalia stovinčių žmonių pagalbos.

 

Šaltinis: liga.net
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »