Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Publikuota: 2017 m. liepos 3 d. pirmadienis

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tai ne fantastika. Tokį išmanųjį biometrinį žiedą „Token“ kurianti įmonė „Tokenize“ jau sulaukė garsių partnerių palaikymo – bendradarbiauti pasiruošusios „Masterсard“, „Microsoft“, „Visa“ ir HID.  

Įdiegta HID  technologija leis panaudoti žiemą kaip raktą – pvz., įeiti į darbo biurą. Beje, žiedas suderinamas ne tik su HID, bet ir su kitų gamintojų skaitytuvais.

Partnerystė su „Masterсard“ padės integruoti į žiedą mokėjimo funkcijas ir naudoti jį vietoje mokėjimo kortelės ar viešojo transporto bilieto. Planuojama, kad šiuo žiedu jau 2017 metų pabaigoje bus galima atsiskaityti viso pasaulio autobusuose ir traukiniuose.

Žiedo „Token“ viduje yra piršto atspaudo skaitytuvas. Infraraudonųjų spindulių jutiklis atpažįsta, ar žiedą mūvi jo savininkas.  Mūvint žiedą vienu prisilietimu galima atlikti daugybę operacijų. Jį nusimovus ir vėl užsimovus, skeneris iš naujo nuskenuoja piršto atspaudą ir patvirtina tapatybę.

Visa reikiama asmeninė informacija (kreditinių kortelių duomenys, slaptažodžiai, įvairūs profiliai) į žiedą įkeliama per atitinkamas mobiliąsias programas.  Žiedas veikia NFC ir „Bluetooth“ pagrindu. Įkrauto maitinimo elemento užtenka trims dienoms.  

Be minėtų savybių „Token“ yra  atsparus vandeniui (veikia iki 50 m po vandeniu), todėl žiedo nereikės nusimauti plaunantis rankas, ar norint nusipirkti gėrimo plaukiojant baseine.

Numatoma žiedo kaina – 249–299 doleriai. Išankstiniai užsakymai jau priimami puslapyje „Tokenize“.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »