Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Publikuota: 2017 m. liepos 3 d. pirmadienis

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tai ne fantastika. Tokį išmanųjį biometrinį žiedą „Token“ kurianti įmonė „Tokenize“ jau sulaukė garsių partnerių palaikymo – bendradarbiauti pasiruošusios „Masterсard“, „Microsoft“, „Visa“ ir HID.  

Įdiegta HID  technologija leis panaudoti žiemą kaip raktą – pvz., įeiti į darbo biurą. Beje, žiedas suderinamas ne tik su HID, bet ir su kitų gamintojų skaitytuvais.

Partnerystė su „Masterсard“ padės integruoti į žiedą mokėjimo funkcijas ir naudoti jį vietoje mokėjimo kortelės ar viešojo transporto bilieto. Planuojama, kad šiuo žiedu jau 2017 metų pabaigoje bus galima atsiskaityti viso pasaulio autobusuose ir traukiniuose.

Žiedo „Token“ viduje yra piršto atspaudo skaitytuvas. Infraraudonųjų spindulių jutiklis atpažįsta, ar žiedą mūvi jo savininkas.  Mūvint žiedą vienu prisilietimu galima atlikti daugybę operacijų. Jį nusimovus ir vėl užsimovus, skeneris iš naujo nuskenuoja piršto atspaudą ir patvirtina tapatybę.

Visa reikiama asmeninė informacija (kreditinių kortelių duomenys, slaptažodžiai, įvairūs profiliai) į žiedą įkeliama per atitinkamas mobiliąsias programas.  Žiedas veikia NFC ir „Bluetooth“ pagrindu. Įkrauto maitinimo elemento užtenka trims dienoms.  

Be minėtų savybių „Token“ yra  atsparus vandeniui (veikia iki 50 m po vandeniu), todėl žiedo nereikės nusimauti plaunantis rankas, ar norint nusipirkti gėrimo plaukiojant baseine.

Numatoma žiedo kaina – 249–299 doleriai. Išankstiniai užsakymai jau priimami puslapyje „Tokenize“.

Šaltinis: PSM7.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Europos komisija kuria „Blokchain“ observatoriją

Europos komisija investuoja 500 tūkst. eurų į „Blokchain“ tyrimo observatorijos kūrimą. skaityti »

Geriausiu 2016 metų banknotu išrinti Šveicarijos frankai

Geriausiu 2016 metų banknotu Tarptautinė banknotų draugija išrinko 50 Šveicarijos frankų kupiūrą. Jis išsiskiria vertikaliu dizainu. skaityti »

Bekontakčiai atsiskaitymai sparčiai populiarėja

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliosiomis atsiskaitymo paslaugomis iki 2017 m. vidurio naudosis daugiau nei 100 mln. žmonių. skaityti »

Įdomūs faktai apie pinigus

Kodėl monetos turi briaunas? Kiek pinigų šiuo metu yra pasaulyje? Kaip grynieji kinams padeda rasti sutuoktinį? skaityti »

„Ingenico“ atsiskaitymą per internetą pavers žaidimu

Žymi mokėjimo terminalų gamintoja „Ingenico“ nusprendė į mokėjimų patvirtinimo puslapius įdiegti loterijas ir įvairius žaidimus. skaityti »

Pirkėjai labiau pasitiki savo telefonais nei konsultantais

„Salsify“ atlikti tyrimai rodo, kad pirkėjai labiau pasitiki savo išmaniųjų telefonų teikiama informacija, nei prekybos centrų konsultantais. skaityti »

Ant bendros Baltijos šalių monetos – Lietuvos autoriaus sukurta kasos pynė

Kitąmet Baltijos valstybių šimtmečiui išleidžiamos pirmosios bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos proginės monetos dizaino autoriumi tapo lietuvis Justas Petrulis. skaityti »

Japonija pripažino bitkoinus teisėta valiuta

Japonijos valdžia paskelbė, kad nuo balandžio 1 d. virtualioji valiuta bitkoinas oficialiai pripažįstama legaliu atsiskaitymo būdu. skaityti »

Anglai graibsto monetas su triušiuko atvaizdu

Didžiosios Britanijos monetų rūmai išleido kolekcinių monetų seriją Beatris Potter triušiuko Piterio pasakojimų motyvais. skaityti »

Europoje vis dar dominuoja grynieji

Skaitmeninių mokėjimo sistemų kūrėjai klysta, prognozuodami artėjantį grynųjų pinigų išnykimą. Naujausios apklausos rodo, kad žmonės mėgsta naudotis grynaisiais pinigais. skaityti »