Europos Sąjungos bankai svarsto galimybę saugoti pinigus grynųjų pavidalu

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 17 d. trečiadienis

Europos Sąjungos bankai ir draudimo įmonės svarsto pereiti prie piniginių lėšų saugojimo grynaisiais, o ne elektroniniu būdu centriniuose bankuose. Viso to priežastis – išaugęs neigiamų palūkanų normų procentas.

„Financial Times“ pranešė, kad šių metų kovo mėnesį Europos Centrinio Banko bazinei palūkanų normai sumažėjus iki 0 proc. privatūs Europos bankai moka ne daugiau kaip 0,4 proc. metinių palūkanų.

Europos Centrinis Bankas mėgino atgaivinti ekonomiką, skatindamas bankus išduoti kreditų verslo sričiai, užuot laikius pinigus sąskaitose. Nuo 2014 m. bankų nuostoliai dėl mažų procentinių normų sudarė 2,64 mlrd. euro.

Viena iš Vokietijos draudimo bendrovių jau pamėgino saugoti aštuonženkles sumas popierinių eurų pavidalu ir pripažino, kad tai protingas sprendimas.

Antrasis pagal dydį Vokietijos bankas „Commerzbank“ taip pat svarsto galimybę pereiti prie pinigų saugojimo grynųjų pavidalu.

Ekspertai teigia, kad bankams perėjus prie pinigų saugojimo grynųjų pavidalu, jų nebeveiks dar labiau sumažėjusios palūkanų normos ir jiems nereikės didinti išduodamų kreditų skaičiaus.

Tačiau „Financial Times“ manymu, bankai turės kitų išlaidų, susijusių su pinigų saugojimu ir pervežimu. Bankininkų nuomone, jie turi patalpas, tinkamas saugoti 200 eurų nominalo kupiūroms, kurios taps didžiausiu euro banknotu, nustojus leisti 500 eurų kupiūrą nuo 2018 m.

Be to, bankams teks susirasti draudėjų, galinčių už protingą kainą apdrausti grynuosius nuo vagystės, žemės drebėjimo ir kitų „Force majeure“ aplinkybių. Vieno iš Vokietijos bankininkų vertinimu, tai jiems kainuos 0,5–1 proc. nuo saugomų banknotų. Vis dėlto šios išlaidos gali būti pateisinamos, atsižvelgus į Šveicarijos centrinio banko neigiamą palūkanų normą 0,75 proc.

Šaltinis: capital.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »