Gyventojai vis dažniau sąskaitas pildo naudodamiesi bankomatais

Publikuota: 2015 m. vasario 11 d. trečiadienis

SEB banko duomenimis, pernai grynuosius pinigus priimančiais bankomatais naudotasi 40 proc. dažniau negu 2013 metais. Gyventojai ir įmonės, naudodamiesi jais, lėšas į savo sąskaitas SEB banke įmokėjo 1,3 mln. kartų, t. y.  daugiau negu 3,5 tūkst. kartų kasdien. Iš viso į sąskaitas SEB banke naudojantis šiais bankomatais pernai įmokėta 0,8 mlrd. eurų (2,8 mlrd. litų). Vidutinė įmoka buvo 650 eurų (2 244 litų).

Nors pirmomis sausio dienomis gyventojai prie grynuosiuos pinigus priimančių bankomatų traukė su grynaisiais litais, tačiau, dar nepasibaigus dviejų valiutų cirkuliavimo laikotarpiui, dažniau į sąskaitas SEB banke įmokėdavo eurus. Visgi iki šių metų sausio 26 dienos, kada naudojantis grynuosius pinigus priimančiais bankomatais į sąskaitas SEB banke buvo galima įmokėti ir litus, ir eurus, 60 proc. visų operacijų buvo atlikta naująja valiuta.

„Pernai sparčiai augusį  šios paslaugos populiarumą pirmiausia lėmė besikeičiantys gyventojų įpročiai. Mūsų banko klientai kasdienius finansus vis dažniau buvo linkę tvarkyti savarankiškai: jiems patogiu laiku nemokamai įmokėdavo turimas lėšas į grynuosius pinigus priimančius bankomatus“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.

V. Doveikos teigimu, tai, kad dažniau buvo naudojamasi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais, įtakos turėjo ir euro įvedimas. „Praėjusių metų pabaigoje ir šių pradžioje dauguma gyventojų ir įmonių atstovų suskubo litais turimas lėšas įmokėti į savo sąskaitas banke, kad jos būtų automatiškai pakeistos į eurus. Vien gruodį įmokėjimo operacijų atlikta 50 proc. daugiau negu įprastą mėnesį, o paskutinėmis šių metų dienomis prie grynuosius pinigus priimančių bankomatų gyventojai ir įmonių atstovai traukė dukart dažniau negu įprastą dieną“, – sako V. Doveika.

Nors daugiausia grynuosius pinigus priimančiais bankomatais pernai naudotasi Vilniuje ir Kaune, savarankiškai lėšas į savo sąskaitas vis dažniau įmokėjo ir mažesnių miestų gyventojai. „Įprastai šiais bankomatais daugiau naudojamasi Panevėžyje, kuriame veikiantys automobilių ir sendaikčių turgūs pritraukia daugiau grynųjų pinigų iš kitų miestų. Taip pat šiais metais itin dažnai lėšas į savo sąskaitas naudodamiesi grynuosius pinigus priimančiais bankomatais įmokėjo Alytaus ir Marijampolės gyventojai“, – teigia V. Doveika.

Remiantis SEB banko duomenimis, grynuosius pinigus priimančiais bankomatais gyventojai pernai naudojosi dažniau negu įmonių atstovai. Per 2014 metus privatūs asmenys atliko du trečdalius visų pinigų įmokėjimo operacijų, vidutinė įmoka, palyginti su 2013 metais, padidėjo nuo 261 euro (900 litų) iki 290 eurų (1 000 litų). Vidutinė įmonių įmokama suma išliko tokia pat kaip ir 2013 metais – 1 622 eurų (5 600 litų).

2014 metais SEB bankas įrengė šešis naujus grynuosius pinigus priimančius bankomatus. Atsižvelgdamas į didėjantį populiarumą, SEB bankas ir toliau ketina plėsti šio tipo bankomatų tinklą ir įrengti penkiolika naujų grynuosius pinigus priimančių bankomatų.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Nauja monetų serija įamžins Lietuvos rūmų ir dvarų paveldą

Lietuvos bankas išleido kolekcinę 20 eurų sidabro monetą, skirtą Radvilų rūmams Vilniuje. skaityti »

V.Sutkus pritaria atsiskaitymo virtualiąja valiuta reglamentavimui

Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamente įkurtas naujas e-komercijos padalinys, skirtas darbui su atsiskaitymais virtualiomis valiutomis, teikia vilties, kad ši nesąžiningam verslui vystytis itin palanki terpė nespės išsiplėsti. skaityti »

„Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininke paskirta J.Jazukevičienė

Nuo š.m. rugsėjo 18 dienos „Citadele“ banko Lietuvoje valdybos pirmininkės ir administracijos vadovės pareigas pradėjo eiti Jūratė Jazukevičienė. skaityti »

Skubiai išsiimti grynųjų pinigų bus galima ir be banko kortelės

Mokėjimo sprendimų bendrovė „Mastercard“ pristatė naują būdą išsiimti pinigus iš bankomatų, neturint banko kortelės ir net sąskaitos. skaityti »

Lietuva taps Europos „FinTech“ centru?

Žymus lietuvių verslininkas, fondo „Nextury Ventures“ pirmininkas Ilja Laurs teigia, kad šiuolaikinei elektroninei ekonomikai tradiciniai pinigai nebetinka ir juos gali išstumti kriptovaliutos. skaityti »

Kaip ir kam skolinasi lietuviai? O kam latviai?

Prireikus pinigų brangesniems pirkiniams ar kitoms išlaidoms padengti lietuviai neretai kreipiasi į vartojimo paskolas suteikiančias įstaigas. skaityti »

Pažvelkite, kas bekontaktės kortelės viduje

Lietuvos bankai žengia koja kojon su Europos bankininkystės inovacijomis. Kai kurie bankai norintiesiems pasikeisti savo kortelę ar įsigyti naują jau siūlo tik bekontaktes korteles. skaityti »

Moneta, skirta Vilniui, siunčia žinią apie klestinčią mūsų sostinę

Į apyvartą 2 eurų proginę monetą Vilniui išleidęs Lietuvos bankas siunčia žinią pasauliui apie modernų, verslui, prekybai ir gyvenimui palankų, tolerantišką miestą. skaityti »

#SWITCH! hakatono dalyviams – pasaulinio garso „blockchain“ plėtotojų pamokos

Hakatono dalyviai turės atrasti būdą, kaip „blockchain“ technologija leistų atlikti elektroninius mokėjimus vien tik žinant telefono numerį. skaityti »

Proginė 2 eurų moneta įamžins Vilnių

Rugpjūčio 31 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 2 eurų proginę monetą, skirtą Vilniui. skaityti »