„MasterCard“ testuoja veido atpažinimo technologiją

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 25 d. antradienis

„MasterCard“, bendradarbiaudama su Olandijos bendrove „International Card Services“ (ICS), ruošiasi išbandyti biometrijos technologiją. Tris mėnesius 750 „ABN Amro“ banko klientų galės atsiskaityti mokėjimo kortelėmis vietoj PIN kodų ir slaptažodžių naudodami pirštų atspaudus bei veido atpažinimo technologiją.

Bandymų dalyviai turės įsidiegti specialų priedėlį iš „Apple Store“ arba „Google Play“, gauti specialų kodą ir užsiregistruoti ICS interneto svetainėje.  

Norėdamas atsiskaityti už pirkinį per internetą, pirkėjas į mobilųjį telefoną gaus pranešimą, siūlantį identifikacijai panaudoti piršto atspaudą ar veido atvaizdą.

„Biometrijos technologijos leidžia pagreitinti apsipirkimo procesą ir padaryti jį saugesnį. O kas gali būti smagiau už galimybę perkant prekes atsiskaityti pademonstruojant savo „asmenukę“ ar piršto atspaudą?“, – klausia Arjan Bol, „MasterCard“ Olandijos regiono vadybininkas.


JAV tuo pačiu metu šią technologiją išbandys 200 federalinės kreditų sąjungos „First Tech“ darbuotojų.

„MasterCard“ tyrimų duomenimis, 75 proc. pasaulio gyventojų yra girdėję apie biometriją. Šiuo metu pirštų atspaudai yra populiariausia biometrinio atpažinimo priemonė, tačiau vis labiau populiarėja ir veido atpažinimo technologija. Taivane ir Kinijoje veido atpažinimo technologijos jau bandomos jas diegiant į bankomatus.

 

Šaltinis: futurebanking.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pradedamos kaldinti 1 euro lietuviškos monetos

Birželio 16-ąją Vilniuje, Lietuvos monetų kalykloje, pradedamos kaldinti 1 euro lietuviškos monetos. skaityti »

Lietuvoje ketinama įtvirtinti bankų riziką ribojančius „Bazelio 3“ reikalavimus

Į Lietuvos finansų sektorių reglamentuojančius teisės aktus ketinama perkelti Bazelio bankų priežiūros komiteto patvirtintus naujus kredito įstaigų ir investicinių įmonių riziką ribojančius reikalavimus („Bazelis 3“ paketą). skaityti »

Bankams teikiant daugiau informacijos mokesčių inspektoriams, bus daugiau skaidrumo

Seimas svarsto siūlymą šalies bankus įpareigoti kartą per metus Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) teikti informaciją apie klientus ir jų finansines operacijas. skaityti »

Su mokėjimo kortele lietuviai vis dar skuba prie bankomato, estai atsiskaito vietoje

Estijoje 52 proc. visų mėnesio išlaidų sudaro atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis, o Lietuvoje šis rodiklis yra 31 proc., Latvijoje – 35 proc. visų mėnesio išlaidų. skaityti »

Lietuvos bankas nekeičia palūkanų normos už centriniame banke laikomas komercinių bankų lėšas

Lietuvos bankas komerciniams šalies bankams ir toliau taikys nulines palūkanų normas už Lietuvos banke laikomas privalomąsias atsargas litais. skaityti »

SEB bankas – geidžiamiausių darbdavių trejetuke jau dešimtmetį

SEB bankas jau dešimt metų iš eilės išlieka geidžiamiausiųjų šalies darbdavių trejetuke dienraščio „Verslo žinios“ ir karjeros portalo „cv.lt“ organizuojamuose rinkimuose. skaityti »

Latvijos bankas: Lietuvos narystė euro zonoje padidins Baltijos šalių investicinį patrauklumą

Lietuvos prisijungimas prie euro zonos padidins trijų Baltijos valstybių investicinį patrauklumą. skaityti »

Leidimas įsivesti eurą reiškia ir narystę Bankų sąjungoje

Lietuvos narystė euro zonoje reiškia ir šalies prisijungimą prie Europos Sąjungos bankų sąjungos, teigia Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Baltijos valstybių centrinių bankų vadovai: Lietuvos prisijungimas prie euro zonos būtų naudingas visam regionui

Artėjant Europos institucijų sprendimo dėl Lietuvos pakvietimo įstoti į euro zoną priėmimui, Baltijos valstybių centrinių bankų vadovai teigia, kad įstojimas į euro zoną sustiprintų ne tik Lietuvą, bet ir visą Baltijos regioną. skaityti »

2014 m. pirmąjį ketvirtį bankai stiprino kapitalą, jų turtas beveik nekito

Nors bankai yra gerai kapitalizuoti, šių metų pradžioje daugelis bankų savo kapitalą dar labiau sustiprino 2013-aisiais uždirbtu pelnu. skaityti »