SEB bankas pradės platinti su Rusijos ir Vidurio Rytų Europos šalių įmonių akcijomis susietas obligacijas

Publikuota: 2011 m. balandžio 19 d. antradienis

SEB bankas nuo balandžio 20 dienos pradeda platinti tris naujas obligacijų emisijas, kurių pelningumas priklausys nuo Rusijos, Lenkijos ir Čekijos įmonių akcijų krepšelio vertės pokyčio. Naujos trejų metų trukmės obligacijos bus platinamos litais ir eurais iki gegužės 30 dienos.

„Investicijos į Rusijos ir Vidurio Rytų Europos įmonių akcijas visuomet sulaukia didelio investuotojų dėmesio. Kylančios žaliavų, ypač naftos, kainos turėtų daryti teigiamą įtaką Rusijos, o atsigaunantis vartojimas ir eksporto augimas – Lenkijos ir Čekijos ekonomikai. Tarptautinis valiutos fondas prognozuoja, kad Rusijos, Lenkijos ir Čekijos ūkis šiemet atitinkamai kils 4,3 proc., 3,7 proc. ir 2,2 procento. Be to, SEB banko analitikų nuomone, pagal santykinius rodiklius – prognozuojamą įmonių pelno ir akcijos kainos santykį – Rusijos ir Rytų Europos įmonių akcijos yra pigesnės negu kitų besivystančių šalių įmonių akcijos“, – sakė SEB banko Finansų rinkų departamento direktorius Rolandas Sungaila.

Akcijų krepšelį, su kuriuo susietos naujos trejų metų trukmės obligacijos, lygiomis dalimis sudaro 10-ies Rusijos, Lenkijos ir Čekijos įmonių akcijos. Šios įmonės yra vienos didžiausių Rusijos ir Vidurio Rytų Europos energetikos, metalų gavybos, telekomunikacijų ir finansinių paslaugų įmonių.

Obligacijų bus galima įsigyti po 100 ir 115 litų bei 105 eurus. Pirmosios emisijos litais tikėtina investavimo koeficiento reikšmė yra 44 proc., antrosios – 137 proc., emisijos eurais – 75 procentai.

Obligacijų galima įsigyti SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar naudojantis internetu. Prieš priimant sprendimą investuoti į šias obligacijas, klientams siūloma susipažinti su ne nuosavybės vertybinių popierių prospektu ir gauti išsamesnės informacijos apie šių finansinių priemonių ypatumus, naudą ir rizikos veiksnius. Tai galima padaryti visuose SEB banko klientų aptarnavimo padaliniuose ar banko interneto svetainėje www.seb.lt.

SEB bankas yra su akcijomis susietų obligacijų rinkos šalyje pradininkas. Nuo 2004 metų bankas yra išleidęs 258 su finansinėmis priemonėmis susietų obligacijų emisijas, kurių nominalioji vertė – 1,150 mlrd. litų. Pagal Lietuvos centriniame vertybinių popierių depozitoriume užregistruotų galiojančių obligacijų nominaliąją vertę bankas 2011 m. balandžio 18 d. užėmė 53,70 proc. šalies rinkos.

Šaltinis: seb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo terminalai stovi ir cerkvėse

Italijos cerkvėse stovi mokėjimo terminalai, kuriuose susimokėjus kreditine kortele, galima nusipirkti žvakutę. skaityti »

Gerk ir susimokėk už kelionę buteliu

Kelias dienas Londone už važiavimą metro buvo galima susimokėti... buteliu. skaityti »

Biometrijos technologijos daugiausiai naudojamos Azijoje

HSBC ataskaita „Trust in Technology“ parodė, kad Azija ir Artimieji Rytai lenkia Vakarų Europą biometrinės identifikacijos būdų naudojimu. skaityti »

Prekes bus galima įsigyti per virtualiosios realybės akinius

Mokėjimo procesų bendrovė „WorldPay“ sukūrė sistemą, kuria naudojantis per virtualiosios realybės įrenginį bus galima atlikti finansines operacijas. skaityti »

Rusijoje bankomatai klientus pažins iš veido

Stambiausi Rusijos bankai planuoja įdiegti į savo bankomatus sistemą, kuri pažins klientus iš veido. skaityti »

Lietuvoje populiarėja tarpusavio skolinimosi platformos

2017 m. pirmąjį ketvirtį toliau mažėjo gyventojams suteiktų naujų vartojimo kreditų skaičius, tačiau šiuos kreditus irgi teikiančios tarpusavio skolinimo platformos skolinimo apimtį sparčiai didino. skaityti »

Biometrinių atsiskaitymų patrigubės

„Juniper Research“ tyrimo duomenimis, mobiliųjų atsiskaitymų, kuriems atlikti naudojami biometriniai duomenys, šiemet išaugs iki 2 mlrd. dolerių. skaityti »

Šveicarijoje bus naudojama bendra bankomatų operacinė sistema

Šveicarijos bankai diegia standartizuotą operacinę sistemą, skirtą visiems šalies bankomatams. skaityti »

Išgėrei per daug – negalėsi pasinaudoti mokėjimo kortelėmis

Sukurta mobilioji programėlė „DrnkPay“, padėsianti kovoti su priklausomybe nuo alkoholio. skaityti »

Virtualiosios valiutos „Ethereum“ vertė staigiai išaugo

„Ethereum“ kaina per parą išaugo 25 proc. Dar metų pradžioje ši virtualioji valiuta kainavo vos 8 dolerius. „Ethereum“ išpopuliarino gamintojai ir verslo klientai. skaityti »