ESBO nagrinėja tolesnius žingsnius stiprinant visapusišką kibernetinį saugumą

Publikuota: 2011 m. gegužės 10 d. antradienis

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) pirmadienį Vienoje prasidėjusioje dviejų dienų trukmės tarptautinėje konferencijoje aiškinasi savo vaidmenį sprendžiant iššūkius saugumui, kylančius virtualioje erdvėje.

Remiantis tuo, kad visapusiškas požiūris į kibernetinį saugumą yra ESBO skiriamasis ženklas, konferencijos tikslas yra išnagrinėti būsimą ESBO vaidmenį šioje srityje, pasikliaujant organizacijos stipriosiomis savybėmis, tokiomis kaip platforma kooperatyviniam saugumui.

„Konferencija skirta apžvelgti būdams, kuriais ESBO galėtų sujungti įvairius požiūrius į kibernetinį saugumą. Elgesio virtualioje erdvėje normų kūrimas galėtų būti viena iš galimybių šioje srityje“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas, atstovaujantis ESBO pirmininkaujančiai Lietuvai.

„Kovodami su grėsmėmis virtualioje erdvėje turime užtikrinti, kad bendrosios vertybės – žmogaus teisės, pagrindinės laisvės ir demokratija – liktų nepajudintos“, – cituojamas E. Bajarūnas ESBO pranešime spaudai.

Dalyviai dalinsis nuomonėmis dėl valstybių elgesį virtualioje erdvėje apibrėžiančių normų nustatymo poreikių siekiant didesnio nuspėjamumo ir pasitikėjimo tarp valstybių galimos kibernetinio saugumo krizės metu.

Konferencijoje taip pat apžvelgiama virtualioje erdvėje kylančių pavojų įvairovė ir piktnaudžiavimo virtualia erdve formos. Dalyviai aptaria atsakus į įvairaus pobūdžio iššūkius kibernetinėje erdvėje, tarp jų ir tuos atsakus, kurie būtų rengiami įtraukiant tarptautines ir regionines organizacijas.

„Net stipriausios ir labiausiai išsivysčiusios šalys nepajėgia pavieniui kovoti su virtualios erdvės grėsmėmis. Tarptautinis bendradarbiavimas bus būtinas, o tarptautiniai forumai, tokie kaip ESBO, šiuo požiūriu, vaidins svarbų vaidmenį“, – sakė ESBO sekretoriato tarptautinio bendradarbiavimo vadovas Oleksandras Pavliukas.

Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informaciją ir fotoinformaciją be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.

Šaltinis: ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mok... skaityti »

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »