Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Publikuota: 2017 m. birželio 14 d. trečiadienis


Slovėnijos prezidentu Borutas Pahoras ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Slovėnijos Respublikos Prezidentu Borutu Pahoru apsilankė Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre. Lietuva sparčiai ir efektyviai stiprina kibernetinės gynybos pajėgumus, todėl mūsų patirtis įdomi šiuo metu kibernetinio saugumo sistemą kuriančiai Slovėnijai.

Prezidentės teigimu, prieš Europą nukreiptos kibernetinės ir informacinės atakos virsta hibridiniu karu, kurio priešakinėje linijoje yra Baltijos valstybės. Saugumo spragos virtualiojoje erdvėje didina šalies pažeidžiamumą, todėl kibernetinės gynybos stiprinimas yra būtinas valstybės saugumui užtikrinti.

„Lietuva investuoja į šalies ypatingos svarbos informacinių sistemų saugumą ir skiria didelį dėmesį pasirengimui tinkamai reaguoti į kibernetinius išpuolius. Nacionaliniame kibernetinio saugumo centre esame sutelkę ne tik pažangias technologijas, bet, visų svarbiausia – sistemas profesionaliai gebančius valdyti specialistus“, –sakė Edvinas Kerza.

Praėjusiais metais Lietuvoje užfiksuota beveik 50 tūkst. kibernetinių incidentų, o tai – penktadaliu daugiau nei 2015 metais. Tačiau augant kibernetinių atakų skaičiui ir sudėtingumui, stiprėja ir Lietuvos pasirengimas jas atremti. Kibernetinės gynybos planai, reguliariai vykdomos nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos, glaudus bendradarbiavimas su NATO sąjungininkais, atnaujinta teisinė bazė, leidžianti efektyviai užkardyti atakas, – tai Lietuvos atsakas į kibernetines grėsmes.  

Prezidentė ir Slovėnijos vadovas aptarė, kaip sustiprinti šalių bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje. Grėsmės virtualiojoje erdvėje nepaiso valstybių sienų ir greitai kinta, kibernetiniams išpuoliams gali būti pasitelkta net draugiškų valstybių infrastruktūra. Todėl sąjungininkų gebėjimas efektyviai keistis informacija ir ieškoti bendrų saugumo sprendimų yra gyvybiškai svarbus, siekiant kuo anksčiau atpažinti grėsmes ir jas neutralizuoti.

Šalies vadovė taip pat pakvietė Slovėniją prisijungti prie kasmet Lietuvoje rengiamų kibernetinio saugumo pratybų. Tai – galimybė Lietuvos ir Slovėnijos specialistams užmegzti glaudesnius ryšius, keistis patirtimi ir kartu ugdyti kompetenciją.

Lietuvos patirtis pritaikant teisinę bazę 21 amžiaus grėsmėms, gebėjimas sutelkti valstybės pajėgumus saugant svarbiausią informacinę infrastruktūrą, kuriami technologiniai sprendimai atakoms atremti gali tapti pavyzdžiu ne tik Slovėnijai, bet ir kitoms šalims, siekiančioms stiprinti kibernetinį saugumą.

Šaltinis: KAM
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha