Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Publikuota: 2017 m. spalio 6 d. penktadienis

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. Tačiau, kai kurie iš mūsų praleidžia daugiau laiko priešais ekranus, nei įprasta. Grafikos dizaineriai, programuotojai, finansų ekspertai, biurų darbuotojai – visiems reikia, kad darbas būtų atliktas, o keletas pagrindinių monitorių savybių jį žymiai palengvins. MMD bendrovė, pagal licenciją valdanti „Philips Monitors“ prekių ženklą, pataria, ko ieškoti, kad jūsų protas ir kūnas atsipalaiduotų.

Nugaros ir kaklo skausmai: Norint išvengti fizinių nusiskundimų ir patogiau jaustis, leidžiant laiką prie ekranų, jūsų pagrindinis dėmesys, renkantis monitorių, turėtų būti nukreiptas į ergonomiškas funkcijas, skirtas taisyklingai laikysenai užtikrinti.

Reguliuojamo aukščio stovas yra gera pradžia. Mažesnis atstumas tarp ekrano rėmelio ir stalo padidina skaitymo komfortą ir stovas leidžia pritaikyti monitorių prie jūsų regėjimo linijos.

SmartErgoBase“ stovas siūlo dar daugiau: jo aukščio, pasukimo, pakreipimo, rotacijos kampo reguliavimo galimybės nustato monitorių į maksimaliai komfortišką padėtį, kuri palengvina ilgos darbo dienos fizinį krūvį. Monitorius net gi galima nuleisti beveik iki darbastalio paviršiaus. Malonus šalutinis poveikis: stovas sumažina kabelių netvarką ir kuria tvarkingą ir profesionalią darbo vietą.

Pavargusios akys: Kas nepatyrė akių nuovargio po ilgo žiūrėjimo į ekraną? Todėl, kitas žingsnis, kuriant tobulą darbo aplinką, yra sumažinti prasto apšvietimo ir potencialiai žalingos trumpųjų bangų mėlynos šviesos alinantį poveikį.

Trumpųjų bangų mėlyna šviesa daro žalą akims ir laikui bėgant paveikia regėjimą. „Philips SoftBlue“ technologija, modifikuodama techninę įrangą ir išsaugodama originalias spalvas, sustabdo tam tikrą mėlynos šviesos kiekį šaltinyje. Priešingai nei filtru paremti metodai, blokuojantys ekranus stiklu, suteikiančiu spalvoms geltoną atspalvį, kurie, geriausiu atveju, sumažina žiūrėjimo patirties kokybę, blogiausiu – vaizdas tampa niekam tikęs. Kitas būdas sumažinti trumpųjų bangų mėlynos šviesos kiekį yra „LowBlue Mode“, išmani programinės įrangos technologija.

„Flicker-free“ technologija reguliuoja ryškumą ir sumažina mirgėjimą, suteikdama daugiau komforto žiūrintį ekraną. Dėl būdo, kuriuo ryškumas yra kontroliuojamas monitoriuose su LED apšvietimu, kai kurie naudotojai pajunta mirgėjimą ekrane, kuris labai greitai sukelia akių nuovargį. „Flicker-free“ taiko naują ryškumo kontrolės sprendimą didesniam vaizdo komfortui. Kita funkcija, kuri ypač skaitymui suteikia daugiau komforto yra „EasyRead“ režimas, kuris sukuria skaitymo, tarsi iš popieriaus lapo, potyrį.

Kabelių netvarka: Per daug kabelių ir per mažai jungčių prieigų, visa tai labai erzina darbuotojus prie darbo stalų. Šios funkcijos gali padėti:

jungtis yra specialiai pritaikyta naudotojams, dirbanties su „ultra-book“ įrenginiais. Ji paverčia monitorių šakotuvu (telktuvu), išnaudojančiu visas riboto ryšio ir lanksčių darbo vietų galimybes. USB-C jungtis suteikia prieigą išoriniams įrenginimas, prijungtiems prie monitoriaus ir jai reikia tik vieno „SuperSpeed“ USB kabelio vaizdo ir garso perdavimui, taip pat jungimuisi prie Interneto ir vidinio tinklo (Intraneto).

Daugia-ekranės aplinkos padidina produktyvumą ir leidžia nepertraukiamai atlikti keletą užduočių vienu metu. Yra monitorių, kurie pasižymi „Daisy Chaining“ netvarkos mažinimo sistemos konfigūracijomis. Tai leidžia daugia-ekranėms sistemoms vaizdą tiekti naudojant tik vieną „DisplayPort“ kabelį.

Nesaugios internetinės vaizdo kameros: Internetinės kameros yra greitas ir paprastas būdas susisiekti su kolegomis ir partneriais visame pasaulyje. Bet jos taip pat kelia riziką: kiekviena kamera yra langas į jūsų įmonę. Programišių pažeistos internetinės vaizdo kameros gali būti panaudotos kaip neteisėtas prieigos taškas. Išlendančios internetinės kameros siūlo visus patogumus su maža rizika: vaizdo kamera išlenda, kuomet jos reikia susirinkimų metu ir tvarkingai nusileidžia, kuomet ji nenaudojama.

Ekologinis poveikis: Vis daugiau žmonių priima aplinką tausojančius sprendimus, įsigydami naujus technologinius produktus. Monitorių su aplinką tausojančiomis technologijomis pasirinkimas padeda sumažinti CO2 ir kitų aplinkai žalingų įtakų poveikį.

„PowerSensor“ technologija iki 80% sumažina energijos suvartojimą ir padeda sumažinti išmetamą CO2 kiekį, nustatydama, ar jūs esate priešais monitorių, ar ne.

Gyvsidabris yra vienas iš labiausiai nuodingų natūralių medžiagų, veikiančių žmones ir gyvūnus. Pasirinkite monitorius be gyvsidabrio, pavyzdžiui „Philips“ LED monitorius ir sumažinkite jūsų įrenginių keliamą poveikį aplinkai.

Šios monitorių funkcijos yra raktas į kiek įmanoma geriau išnaudotą laiką prie ekranų, kai dirbti tenka ilgiau. Tegu šie monitoriai padeda jums jaustis patogiai, dirbti įsitraukus ir produktyviai, - nesvarbu, kiek ilgai darbas truks.

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »