Kompiuteriniai žaidimai gali tapti pragyvenimo šaltiniu

Publikuota: 2011 m. balandžio 11 d. pirmadienis

Daugiau nei 10 000 Kinijos ir Vietnamo gyventojų dirba... kompiuterinių žaidimų žaidėjais. Jie žaidžia virtualius žaidimus, renka juose taškus, „auksą“ ar kitus vertingus prizus ir vėliau juos parduoda žaidėjams iš Vakarų, kurie neturi laiko šiai veiklai.

Pasaulio banko duomenimis, virtualių žaidimų prekės rinkoje sudaro net 3 milijardus JAV dolerių. 75 proc. šios sumos sudaro vadinamųjų „auksinių fermerių“ pajamos, gautos už žaidimuose surinktas ir vėliau parduotas „vertybes“. Manoma, kad tokių paslaugų teikimas gali paskatinti vargingiau gyvenančių Rytų šalių gyventojų padėtį.

Tokių populiarių internetinių žaidimų, kaip „Lineage“ ar „World of Warcraft“, esmė yra surinkti kuo daugiau priedų arba kitų įrankių, kurie suteikia sukurtiems žaidimų herojams daugiau sugebėjimų. Kartais tokius priedus sukuria patys žaidimo žaidėjai ir parduoda juos kitiems.

Vakariečiai, neturintys daug laiko rinkti taškams ar kitiems prizams ir taip sustiprinti savo žaidimų herojus, perka juos iš Azijos žaidėjų arba net samdosi juos specialiai tam, kad šie žaistų už juos. Kinijoje net yra tokių paslaugų siūlančių bendrovių. Manoma, kad per metus jos gauna vidutiniškai 1 milijoną dolerių pelno.

Tyrimai atskleidė, kad ketvirtadalis visų žaidėjų leidžia pinigus pirkdami papildymus virtualiems žaidimams. Vieni išleidžia nedideles sumas, kiti – tūkstančius dolerių. Visi šie pinigai atitenka ne tokių išsivysčiusių šalių gyventojams. Pasaulio banko teigimu, virtualios ekonomikos augimas gali stipriai prisidėti prie silpnesnių šalių ekonomikos sustiprėjimo.

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »