Didėja priklausomybė nuo kompiuterinių žaidimų

Publikuota: 2013 m. rugpjūčio 18 d. sekmadienis

Cardiff, Derby ir Nottingham Trent universitetų tyrimas atskleidė, kad interneto žaidimus siūlančios bendrovės turi priimti atsakomybę už jų produktų besaikį vartojimą, kitu atveju veiksmų imsis vyriausybė, siekdama pažaboti priklausomybę nuo tokio pobūdžio vaizdo žaidimų.

Tradiciniai vaizdo žaidimai visados turi pabaigą arba jie dažniausiai tampa nuobodūs dėl tokio paties siužeto. Tačiau priešinga situacija yra su MMORPG žaidimų žanru. Šio žaidimo žanras yra neišsenkanti sistema pilna užduočių, naujų tikslų, personažas auga ir kyla vis į naujesnį lygmenį, tuo pačių kaupia savo ginkluotę, didina galios resursus ir nesiliauja žaisti.

Pastaraisiais metais internetinių vaizdo žaidimų vartojimas tapo didele problema ir patraukė ne tik žiniasklaidos dėmesį, bet ir psichologų, psichiatrų, psichikos sveikatos organizacijų ir pačių žaidėjų. Skirtingų kultūrų tyrimų rezultatai rodo, kad maždaug nuo 7 iki 11 procentų žaidėjų turi rimtų problemų dėl žaidimų ir yra laikomi patologiniais žaidėjais. Kai kurie, kaip pranešama,  žaidžia 40, 60 ar net beveik 90 valandų be pertraukos.

Cardiff verslo mokyklos daktaras Yousafzai teigimu, atrodo, kad vaizdo žaidimų kompanijos žino apie žaidimų priklausomybės grėsmę. Tai rodo įspėjamieji užrašai skelbiami įsijungiant žaidimui. Tačiau internetinių žaidimų kompanijos tiesiogiai nepripažįsta, kad jų žaidimai gali kenkti žmogaus psichikai.

Remiantis tyrimo rekomendacijomis, žaidimų kūrėjai galėtų padėti žaidėjams remiantis strategija derinant gerą žaidimo dizainą su tuo, kad žaidėjai netaptų ligotai priklausomi nuo žaidimo. Vienas iš siūlymų žaidimų kūrėjams yra mažinti laiko limitus norint pasiekti tam tikras užduotis, prizus. Remiantis universitetų tyrimu, teigiama, kad jei žaidimų kūrėjai nežengs veiksmingų žingsnių pažabojant žaidėjų priklausomybę, tada vakarų šalių vyriausybės neturės kito būdo, kaip riboti Azijoje pagaminamų žaidimų plėtrą jų šalyse.   

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha