Kompiuteriniai žaidimai gali tapti pragyvenimo šaltiniu

Publikuota: 2011 m. balandžio 11 d. pirmadienis

Daugiau nei 10 000 Kinijos ir Vietnamo gyventojų dirba... kompiuterinių žaidimų žaidėjais. Jie žaidžia virtualius žaidimus, renka juose taškus, „auksą“ ar kitus vertingus prizus ir vėliau juos parduoda žaidėjams iš Vakarų, kurie neturi laiko šiai veiklai.

Pasaulio banko duomenimis, virtualių žaidimų prekės rinkoje sudaro net 3 milijardus JAV dolerių. 75 proc. šios sumos sudaro vadinamųjų „auksinių fermerių“ pajamos, gautos už žaidimuose surinktas ir vėliau parduotas „vertybes“. Manoma, kad tokių paslaugų teikimas gali paskatinti vargingiau gyvenančių Rytų šalių gyventojų padėtį.

Tokių populiarių internetinių žaidimų, kaip „Lineage“ ar „World of Warcraft“, esmė yra surinkti kuo daugiau priedų arba kitų įrankių, kurie suteikia sukurtiems žaidimų herojams daugiau sugebėjimų. Kartais tokius priedus sukuria patys žaidimo žaidėjai ir parduoda juos kitiems.

Vakariečiai, neturintys daug laiko rinkti taškams ar kitiems prizams ir taip sustiprinti savo žaidimų herojus, perka juos iš Azijos žaidėjų arba net samdosi juos specialiai tam, kad šie žaistų už juos. Kinijoje net yra tokių paslaugų siūlančių bendrovių. Manoma, kad per metus jos gauna vidutiniškai 1 milijoną dolerių pelno.

Tyrimai atskleidė, kad ketvirtadalis visų žaidėjų leidžia pinigus pirkdami papildymus virtualiems žaidimams. Vieni išleidžia nedideles sumas, kiti – tūkstančius dolerių. Visi šie pinigai atitenka ne tokių išsivysčiusių šalių gyventojams. Pasaulio banko teigimu, virtualios ekonomikos augimas gali stipriai prisidėti prie silpnesnių šalių ekonomikos sustiprėjimo.

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »