Nacionalinė saugumo agentūra sukūrė mobilųjį telefoną ypač slaptiems pokalbiams

Publikuota: 2012 m. kovo 6 d. antradienis

Nacionalinė saugumo agentūra (The National Security Agency, NSA), atsakinga už JAV aukštų pareigūnų pokalbių slaptumą, sukūrė itin saugų mobilųjį telefoną su „Android“ operacine sistema. Atrodytų, nieko ypatingo, tiesiog įstaiga dirba savo darbą, tačiau įdomu, kad šis telefonas buvo pagamintas tik iš laisvai rinkoje parduodamų komponentų, o pačią telefono konfigūraciją agentūra paskelbė viešai, taigi visi besidomintys gali pasigaminti analogišką telefoną.

Kol kas pagaminta apie 100 tokių telefonų, pavadintų „Fishbowl“ – akvariumu, matyt norint pabrėžti, jog pokalbių informacija išlieka apribotoje erdvėje. Telefonai išdalinti vyriausybės pareigūnams testavimui, ir atitinka NSA taikomas ypač griežtas informacijos ir ryšio saugumo taisykles, kurios galioja ir JAV Gynybos departamentui. Tuo pačiu, NSA teigimu, jie visai nebrangūs ir paprasti naudoti.


NSA padalinio, Informacijos saugumo užtikrinimo direktorato, kuriame „Fishbowl“ buvo suprojektuotas, vadovės Margaret Salter teigimu, kiekvienas gali pasigaminti tokį telefoną, nes jo specifikacijas paskelbtos internete. „Mūsų planas buvo pirkti tik komercinius, masinės gamybos komponentus ir iš jų sukurti saugų telefoną, kuris, vėlgi, naudotų tik komercinę infrastruktūrą, ir leistų patikimai apsaugoti įslaptintą informaciją. Iki šiol, naudodama paprastą mobilųjį telefoną, ir kalbant apie neviešą informaciją, aš visuomet turėdavau naudoti kodinius žodžius, kas buvo labai nepatogu.“

Vartotojai galės atsisiųsti ir įsidiegti specialią pokalbių kodavimui skirtą programėlę iš JAV gynybos informacinių sistemų agentūros (US Defence Information Systems Agency) programėlių portalo. Tai užtikrins, kad jokia trečia šalis negalės į ją įterpti savo programinio kodo.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »