Pajamos už išmaniųjų namų sistemas sparčiai auga

Publikuota: 2015 m. gegužės 8 d. penktadienis

Analitinių tyrimų bendrovės „ABI Research“ duomenimis, pajamos iš intelektinių namų sistemų (angl. Smart House) nuo 2015-ųjų iki 2020-ųjų visame pasaulyje turėtų išaugti 21 proc. ir siekti 34 mlrd. dolerių. Numatoma, kad šių pajamų augimas Šiaurės Amerikoje sieks net 46 proc. Antroje vietoje – Europos šalys, trečioje – Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas.

„Pajamos buvo skaičiuojamos, atsižvelgus į populiarėjančias namų apsaugos sistemas, tačiau rinkoje pastebimas ir kitokių išmaniųjų sistemų augimas, pvz., sistemų, pranešančių apie automobilių kamščius, matuojančių ir fiksuojančių  oro taršą“, – sako vyresnysis „ABI Research“ analitikas Adarš Krišnan (Adarsh Krishnan).

Išmaniųjų sistemų poreikis skirtinguose regionuose skiriasi. 2014 m. Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje gerokai padaugėjo vaizdo apsaugos kamerų, ypač tokių, kurios turi judesio jutiklius. Jos naudojamos ne vien namų apsaugai, bet ir siekiant fiksuoti veiklą patalpų viduje.

Kinijoje dėl augančio susirūpinimo oro kokybe ypač populiarėja ekologijos lygį matuojantys jutikliai. 2014 m. kompanijos „Alibaba“, „Xiaomi“, „Tencent“, „Baidu“ su išmaniųjų namų įrenginiais pradėjo siūlyti ir oro kokybę atspindinčius monitorius. Išmaniuosiuose namuose populiarėja belaidės technologijos, ypač „United Technologies“, „Honeywell“ ir „Bosch Security“ gamybos, taip pat 433–900 MHz diapazonu veikiantys nebrangūs įrenginiai su keičiamais elementais.

Su išmaniųjų namų sistemomis Lietuvoje plačiau galite susipažinti interneto svetainėje  www.smarthouse.lt arba apsilankę parodomajame lofte Kalvarijų g. 143, Vilniuje.

Šaltinis: digitimes.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »