„Sony“ pristato beprecedente vaizdo raiška išsiskiriantį 4K televizorių

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 30 d. ketvirtadienis

„Sony“ pristato revoliucinę TV rinkos naujovę – itin didele raiška išsiskiriantį BRAVIA serijos skystųjų kristalų televizorių „KD-84X9005“. Įspūdingos 84 colių (apie 210 cm) įstrižainės ekrano raiška siekia 4 tūkst. linijų (3840x2160 taškų) ir yra keturis kartus didesnė už šiuo metu paplitusią „Full HD“ standarto raišką. Didžiausią galimą raišką savo klasėje siūlantis naujasis „Sony“ televizorius pasaulio rinkose pasirodys etapais nuo 2012 m. pabaigos.

Šio „Sony“ televizoriaus 4K raiškos ekrane vaizdas yra sudarytas iš 8,29 mln. taškų arba 52 taškų viename colyje – tai 4 kartus daugiau taškų negu gali atkurti „Full HD“ tipo televizoriai. Be to, jis yra aprūpintas specialiai šiai raškai pritaikytu „X-Reality PRO“ vaizdo apdorojimo varikliu. Tokia unikali kombinacija reiškia, kad jo žiūrovams pateikiamas aukščiausios kokybės ir detalumo vaizdas, kokiu iki šiol buvo galima mėgautis kino teatre ar gyvame renginyje.

Patobulintas ir 4K raiškai pritaikytas „X-Reality PRO“ algoritmas taip pat leidžia konvertuoti žemesnės raiškos formatus, pavyzdžiui, interneto vaizdelius, skaitmeninės televizijos transliacijas ar „Full HD“ standarto vaizdą iš „Blu-ray“ diskų išsaugant detalumą ir vaizdo gyvumą. Be to, iki 4K raiškos gali būti išplėstas ir „Full HD“ trimačio formato turinys, taip juo galima mėgautis maksimalia šiandien įmanoma raiška.

Dar viena šio ekrano ypatybė – jam stebėti užtenka pusės atstumo, kuris reikalingas žiūrint „Full HD“ televizorius. Rekomenduojamas žiūrėjimo atstumas pastarojo tipo televizoriuose turėtų būti 3 kartus didesnis už jo įstrižainės ilgį.

Naujasis „Sony“ televizorius yra aprūpintas ir unikalia garso sistema „10 Unit Live Speaker“, susidedančia iš dešimties trijų juostų garsiakalbių ir pritaikyta plačios formos ekranui. Bendra šios sistemos galia siekia 50 W, todėl ji suteikia užtektinai garso, be to, atkuria visą garso spektrą nuo žemų iki pačių aukščiausių garso dažnių.

Unikali „Sony“ garso signalų apdorojimo technologija „Clear Phase“ itin tiksliai atkuria pradinį šaltinį atitinkantį natūralų garsą, o technologija „S-Force Front Surround 3D“ sukuria virtualų erdvinio garso lauką, prilygstantį 5.1 tipo garsiakalbių sistemoms.

Speciali „PlayStation 3“ programinė įranga „PlayMemories Studio“ paverčia nuotraukų ir įrašytų vaizdų peržiūrėjimą ir tvarkymą paprastu ir intuityviu užsiėmimu. Ši programinė įranga papildyta ypatybe, kuri konvertuoja bet kokius vaizdus į 4K standarto raišką, todėl vartotojai gali mėgautis įprastais skaitmeniniais fotoaparatais padarytomis nuotraukomis 4K standarto televizoriuose. Taip sceninė fotografijos ar šeimos portretai gali virsti gyvybingais, tikriems plakatams prilygstančiais vaizdeliais.

„Sony“ kartu su naujuoju televizoriumi taip pat pasiūlys įvairias paslaugas per savo portalą „Sony Entertainment Network“ (SEN). Vartotojai gali vos vienu mygtuko spustelėjimu pasiekti paslaugas iš naujo „BRAVIA“ televizoriams skirto pramogų portalo. Greitai ir paprastai galima pasiekti tas paslaugas, kurios  buvo įtrauktos į pamėgtųjų sąrašą.

Bendrovė „Sony“ iki šiol plėtojo 4K standarto turiniui kurti ir peržiūrėti skirtą įrangą profesionalams, tarp kurios skaitmeniniai 4K kino projektoriai, skirti kino teatrams visame pasaulyje, ar inovatyvi 4K formato kino kamera „F65 CineAlta“. Vartotojams skirtų produktų srityje „Sony“ yra pristačiusi namams skirtą ir palankaus įvertinimo sulaukusį kino projektorių „VPL-VW1000WS“.

„Sony“ ir toliau stiprins BRAVIA produktų liniją pristatydama naujus didelės raiškos plataus ekrano 4K televizorius, kurie išnaudoja bendrovės techninius pasiekimus ir siūlo naujus būdus mėgautis televizija.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »