Telefoninės fotografijos revoliucija – novatoriški „Sony“ fotoaparatai-objektyvai

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 5 d. ketvirtadienis

Kiekvieną dieną išmaniaisiais telefonais užfiksuojama milijonai kasdienio gyvenimo akimirkų, ir tokių nuotraukų skaičius nuolatos auga. Atsižvelgdama į kokybiškos fotografijos poreikį šioje sparčiai besiplečiančioje srityje „Sony“ pristato du naujus revoliucinius priedus išmaniesiems telefonams ir taip išpildo telefoninės fotografijos entuziastų svajonę.

Nauji išmaniesiems telefonams skirti „Cyber-shot“ serijos fotoaparatai-objektyvai „DSC-QX100“ ir „DSC-QX10“ leidžia telefonu daryti nuotraukas ir filmuoti HD standarto vaizdus, kurie savo kokybe nenusileidžia aukšto lygio kompaktišku fotoaparatu darytoms nuotraukoms. Pritaikyti naudoti kartu su naujuoju „Sony“ flagmanu „Xperia Z1“ ir kitais modeliais, šie novatoriški priedai kiekvieną telefoną paverčia visaverčiu fotoaparatu.

Nors „DSC-QX100“ ir „DSC-QX10“ atrodo kaip papildomi objektyvai, iš tiesų tai atskiri fotoaparatai. Juos prie telefono galima akimirksniu prijungti pasitelkus specialų laikiklį (tinkantį telefonams, kurių plotis siekia 54-75 mm, o storis – 13 mm). Tuo metu su operacine sistema šie fotoaparatai-objektyvai susiejami per „Wi-Fi“ ryšį ir naujausią programėlės „PlayMemories Mobile“ versiją. Be to, jei telefone integruotas NFC lustas, jį susieti su šiais priedais galima vienu prilietimu be jokių papildomų nustatymų.

Susiejus naująjį „Sony“ priedą su telefonu, jo ekrane galima matyti pro objektyvą fiksuojamą vaizdą, valdyti įvairius fotografavimo nustatymus, o padarytas nuotraukas iš karto įkelti į internetą. Prireikus, nedidelį fotoaparatą-objektyvą galima padėti į pageidaujamą vietą ir valdyti šį įrenginį per atstumą – tai idealus būdas plataus kampo nuotraukoms, grupės fotografijoms ar autoportretams gauti.

Naujasis „DSC-QX100“ yra aprūpintas 1.0 colio skersmenį atitinkančiu „Exmor R CMOS“ vaizdo jutikliu, kurio raiška siekia 20,2 mln. taškų. Plačiaformačio vaizdo jutiklio pranašumų neįmanoma nepastebėti – nepriekaištingos nuotraukos su itin žemu triukšmo lygiu gaunamos fotografuojant prietemoje ar patalpų viduje, kur dažnai „suklumpa“ net tradiciniai fotoaparatai. 

Šis telefono priedas suteikia įprastiems fotoaparatams prilygstančias valdymo ypatybes – tiesiai iš telefono ekrano galima valdyti tokius nustatymus kaip apertūros ir šviesumo reikšmės, rinktis tarp fotografavimo ir filmavimo režimų.

„DSC-QX100“ taip pat siūlo kur kas platesnį kūrybinių fotografavimo funkcijų spektrą, pavyzdžiui, galimybę daryti nuotraukas su išsiliejusio fono efektu, kuo negali pasigirti daugelis išmaniųjų telefonų. O maksimaliai plačias valdymo galimybes užtikrina ranka valdomas fokusavimo ir priartinimo žiedas, atskiras užrakto paleidimo mygtukas.

Kompaktiškam fotoaparatui prilygstančios nuotraukų kokybės taip pat leidžia tikėtis šiame fotoaparate-objektyve panaudoti daug šviesos gebantys praleisti lęšiai „Carl Zeiss Vario-Sonnar T*“ su 3,6 karto optiniu priartinimo ir optinio vaizdo stabilizavimo „Optical SteadyShot“ funkcijomis.

Naujasis „DSC-QX10“ sveria vos 105 g (su baterija ir atminties kortele „Memory Stick Micro“) ir yra aprūpintas 18,2 mln. taškų raiškos „Exmor R CMOS“ jutikliu bei „Sony G Lens“ lęšiais. Šį 10 kartų optiniu priartinimu išsiskiriantį fotoaparatą-objektyvą, kitaip nei išmaniuosius telefonus, galima pasitelkti kokybiškai artimo atstumo, nuotaikingų įvykių ar nutolusių kraštovaizdžio objektų fotografijai.

Galiausiai jame integruota optinė vaizdo stabilizavimo sistema „Optical SteadyShot“ padeda išvengti nepageidaujamų rankos virpesių ir leidžia gauti ryškius kadrus ir filmuotus vaizdus net silpnoje šviesoje.

Naujuosiuose „DSC-QX100“ ir „DSC-QX10“ naudojamas galingas „BIONZ“ vaizdo apdorojimo procesorius, padedantis išgauti natūraliai atrodančius, detalumu išsiskiriančius kadrus ir filmuotus didelės raiškos vaizdus. Autofokusavimo funkcija „Superior Auto“ garantuoja geriausią rezultatą fotografuojant bet kokią sceną gebėdama nepriekaištingai atpažinti aplinkos sąlygas ir parinkti tinkamus nustatymus.

Daugiau patogumo naudojantis naujais „Sony“ fotoaparatais-objektyvais suteiks papildomi priedai, tarp jų – minkštas nešiojamasis dėklas ir specialus dėklas-laikiklis, skirtas naudoti kartu su paskutiniais „Sony“ išmaniųjų telefonų modeliais ir naujuoju „Xperia Z1“.

Naujieji fotoaparatai-objektyvai „DSC-QX100“ ir „DSC-QX10“ Europos rinkoje pasirodys 2013 m. rugsėjį.

Žiūrėti vaizdo siužetą >>>

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »