„Google“ logotipu paminėjo rusų juvelyro Faberžė gimimo dieną

Publikuota: 2012 m. gegužės 30 d. trečiadienis

Interneto bendrovė „Google“ šventiniu logotipu paminėjo 166-ąsias garsaus rusų juvelyro Karlo Faberžė gimimo metines.

Kiekviena šventinio logotipo raidė vaizduojama kaip visame pasaulyje žinomas Faberžė kiaušinis arba slepiasi jo viduje.

Peteris Karlas Faberžė gimė 1846 metų gegužės 30 dieną Sankt Peterburge. Juvelyrikos jis mokėsi Vokietijoje, o 1870 metais pradėjo vadovauti tėvo juvelyrinei firmai. Į Faberžė gaminius dėmesį atkreipė imperatorius Aleksandras III, ir meistras buvo pagerbtas Jo Imperatoriškosios Didenybės juvelyro ir Imperatoriškojo Ermitažo juvelyro titulais.

Pasaulinę šlovę juvelyrui pelnė vadinamieji Faberžė kiaušiniai. Pirmasis jų sukurtas 1885 metais kaip imperatoriaus Aleksandro III velykinė staigmena žmonai Marijai. Šis juvelyrinis dirbinys buvo padengtas baltu emaliu, auksiniame „trynyje“ slėpėsi nedidelė vištytė, o joje – rubininė karūna.

Dovana patiko, tad Faberžė kiekvienais metais sulaukdavo užsakymo sukurti unikalų kiaušinį. Imperatorius Nikolajus II išsaugojo šią tradiciją, tačiau Faberžė dirbtuvės meistrai jau kurdavo po du kiaušinius per metus: vieną – imperatoriaus motinai, kitą – žmonai.

Firma „Faberžė“ sukūrė apie 15 kiaušinių ir privatiems užsakovams. Tačiau tie gaminiai nebuvo unikalūs ir tokie prabangūs kaip skirti imperatoriškajai šeimai. Istorikai iš viso žino 71 Faberžė kiaušinį, 54 iš jų sukurti Rusijos imperatorių užsakymu. Iki mūsų dienų išliko 62 velykiniai Faberžė kiaušiniai, 46 iš jų – imperatoriškieji.

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »