Kinija ir toliau riboja interneto prieigą

Publikuota: 2011 m. liepos 15 d. penktadienis

Kinija yra viena griežčiausiai interneto prieigą bei visas interneto paslaugas ribojančių šalių. Kinijos gyventojams yra uždraustos tokio populiarios svetainės, kaip „Facebook“, „YouTube“, „Twitter“, BBC tinklalapis, o paieškos sistemoje „Google“ jiems pasiekiama tik maža dalis informacijos.

Tad visai nenuostabu, jog per 2010 metus Kinijos valdžios atstovai uždarė 1,3 mln. interneto svetainių, t. y. 2010 metų pabaigoje svetainių buvo 41 proc. mažiau nei metų pradžioje.

Pastaruosius kelerius metus Kinijos valdžia taiko ypač griežtus apribojimus interneto prieigai, nors šalies atstovai teigia, kad Kinijoje yra visos žodžio laisvės internete galimybės. Tačiau nepaisant didelio interneto svetainių skaičiaus uždarymo, portalų skaičius sparčiai didėja – per tuos pačius 2010 metus tinklalapių padaugėjo net iki 60 milijardų, t. y. jų skaičius išaugo 79 proc.

Kinijos žmogaus teisų gynėjai jau seniai bando kovoti su Kinijos institucijomis, kurios atsakingos už interneto priežiūrą, tačiau nuosaikesnio jų požiūrio taip ir nesulaukia.

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »