Kinija nori investuoti į „Facebook“

Publikuota: 2011 m. liepos 6 d. trečiadienis

Vieno užsienio verslo naujienų portalo teigimu, Kinija ruošiasi pirkti „didelę dalį“ socialinio tinklalapio „Facebook“. Beje, nepaisant fakto, jog „Facebook“ pačioje Kinijoje yra užblokuotas.

Kalbama, kad Pekinas kreipėsi į fondą, kuris perka buvusių „Facebook“ darbuotojų akcijas, norėdamas išsiaiškinti, ar pavyktų surinkti ženklesnį akcijų kiekį.

Sklinda gandai, kad „Citibank“, kuris, „Business insider“ duomenimis, atstovauja Kinijai, nori įsigyti 1,2 milijardų JAV dolerių vertės akcijų.

Ar reikėtų baimintis kinų valdžios „Facebook“ tinklalapyje dėl jų vykdomos cenzūros? „Business insider“ mano, kad per daug jaudintis nereikėtų.

Pirmiausia Kinijos įtaka įmonėje nebūtų didelė – dėl per mažos investicijos. Milijardo dolerių investicija „nenupirktų“ didelės įtakos, nes „Facebook“ vertė šimtus kartų viršija šią sumą. Antra, Kinijai atitektų teisės be galimybės balsuoti. Trečia, akcijų turėtojai neįgyja teisės kontroliuoti internetinio portalo turinio viešojoje erdvėje.

Tačiau „Forbes“ žurnalistai įžvelgia grėsmę. Nors nepriklausomi turto fondai yra atskirti nuo valdžios, tačiau ši taisyklė tikriausiai aplenkia Kiniją. Kinijos valdžia pasiryžusi ir toliau kontroliuoti socialinę mediją. Jie suinteresuoti skleisti Kinijai naudingą informaciją ne tik šalies viduje, bet ir už jos ribų.

Šaltinis: diena.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »