Naujas ekonomines galimybes kuria visa apimantis internetas

Publikuota: 2013 m. gruodžio 13 d. penktadienis

Prie interneto jungiant mechanizmus, procesus ir netgi gamtos kūrinius, formuojamas beveik neįsivaizduojamo masto, naujos kartos internetas. Kadangi 99,4 proc. fizinių dalykų vis dar nėra prijungti prie interneto, šio projekto galimybės yra didžiulės. „Cisco“ prognozuoja, kad per ateinantį dešimtmetį  dėl naujojo „Visa apimančio interneto“ (angl. Internet of Everything – toliau IoE) prognozuojamas viso pasaulio įmonių ir pramonės šakų potencialas sudarys 14,4 trilijonų dolerių.

Dabar prie interneto yra prijungta tik 0,6 proc. mus supančių dalykų, „Cisco“ prognozuoja, kad prie interneto galėtų būti prijungta iki 1,5 trilijonų objektų. Iš visos 14,4 trilijonų dolerių sumos visame pasaulyje esančios įmonės galėtų pasiimti dalį ir sau, jeigu dabar imtųsi veiksmų ir pasinaudotų IoE teikiamomis galimybėmis bei įvykdytų paradigmines permainas verslo, sveikatos priežiūros, pramogų, komunalinių paslaugų ir žemės ūkio srityse – trumpiau tariant, permainas visame kame.

„Per ateinančius porą metų stebėsime perėjimą į IoE, kurio metu žmonės, procesai, duomenys ir kiti dalykai taps vis labiau susiję. Po to atsiras naujos jungčių rūšys, pavyzdžiui, prijungus galvijus, ūkininkams atsiras galimybė lengviau stebėti atskirų gyvulių sveikatą, o prijungus augalus, stebėti juos supančią aplinką," – teigia „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

J. Bačinskas aiškina, kad šiais laikais pasaulinį interneto srautą daugiausiai sudaro planšetėmis, išmaniaisiais telefonais ir kompiuteriais tarpusavyje bendraujantys žmonės. Remiantis „Cisco“ vertinimais, prie interneto prijungus naujos rūšies įrenginius, palengvės ne tik ryšiai, bet ir tarpusavio bendravimas, o prijungtų dalykų skaičius iki 2020 metų nuo esamų 10–15 milijardų išaugs iki 50 milijardų.

Tendencinga miesto plėtra

Dėl IoE plėtros, „Cisco“ jau matuoja galimą poveikį vyriausybėms ir viešajam sektoriui. Per metus miestų gyventojų skaičius išauga iki beveik 60 milijonų – iki 2050 metų miestuose gyvens daugiau nei 60% pasaulio gyventojų. Dėl to, žmonės užimantys tik du procentus pasaulyje esančios žemės, suvartos apie tris ketvirtadalius jos išteklių. Be to, per ateinančius dešimt metų bus pastatyta daugiau nei 100 miestų, kuriuose gyvens vienas milijonas žmonių.

„Atsižvelgiant į šias tendencijas ir planuojant miestų procesus, labai svarbu ne tik suprasti, kurioje interneto raidos dalyje esame, bet ir kaip bus naudojamos informacijos, ryšių technologijos ir IoE siekiant išspręsti miestų keliamus iššūkius ir kuriant sveikesnę, saugesnę bei labiau susietą infrastruktūrą,” – sako „Cisco“ verslo vadovas Lietuvai Jonas Bačinskas.

Siekiant automobilius prijungti prie kitų transporto priemonių, signalų ir eismo stebėjimo sistemų gali prireikti 347 milijardų dolerių, nes vartotojai, savivaldybės bei vyriausybės pareikalaus susijusių sprendimų, padėsiančių mažinti spūstis, užterštumą ir nelaimingų atsitikimų skaičių.

IoE pelną gali padidinti 21 procentu

Remiantis „Cisco“ vertinimais, per ateinančius dešimt metų IoE sudarys galimybę padidinti bendrą pasaulio įmonių pelną apytiksliai 21 procentu. Pavyzdžiui, vyriausybėms, savivaldybėms ir organizacijoms IoE suteiks galimybę sukurti naują, pažangią komunalinių paslaugų infrastruktūrą, leidžiančią veiksmingiau paskirstyti ir vartoti energiją. „Cisco“ prognozuoja, kad vien komunalinių paslaugų rinkoje įmonėms numatytas potencialas – 757 milijardai dolerių.

„IoE pakeis rinkas, poreikius ir produktus. Atsiras naujos idėjos, dalykai ir sistemos. Tai naujojo amžiaus pradžia,” – tvirtina J. Bačinskas.

„Cisco“ atstovas įmonėms, nepriklausomai nuo jų sektoriaus, pataria kuo skubiau perimti IoE mąstyseną, nes IoE visuomenę pertvarkys visais įmanomais atžvilgiais.

Saugumas yra viskas

IoE vartotojams ypač svarbus yra saugumas – saugos galimybės ir privatumo politika. Prijungus energetikos, sveikatos priežiūros ir kitas svarbias sistemas, padaugės kibernetinių išpuolių, kurie gali būti net pavojingesni nei fiziniai. Dėl to „Cisco“ įsipareigojo vyriausybėms, įmonėms ir organizacijoms tokių galimų grėsmių išvengti. 

„Siekdami sujungti svarbius infrastruktūros objektus ir įrenginius, esame įsipareigoję sukurti sveiką ir saugią aplinką. Tokiose svarbiose srityse veikiančios įmonės bet kokia kaina privalo būti užtikrintos, jog saugumas netaps problema,” – dėsto J. Bačinskas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Kompiuteriais ir internetu naudojosi visos daugiau kaip 10 darbuotojų turinčios įmonės

Kompiuteriais ir internetu šių metų pradžioje naudojosi visos gamybos ir paslaugų įmonės, kuriose dirbo 10 ir daugiau darbuotojų, teigia Statistikos departamentas skaityti »

„Cisco Systems Inc.“ siekia padėti greičiau apsipirkti

„Cisco Systems Inc.“ pademonstravo, kaip, panaudojant jos sukurtą IoE technologiją, realioje parduotuvėje galima paspartinti prekybą. skaityti »

Belaidis internetas skaitytojų namuose per viešąsias bibliotekas

JAV viešosios bibliotekos rado įdomų būdą mažinti gyventojų skaitmeninę atskirtį. skaityti »

Pinigų muziejaus svetainėje – patogi registracija į ekskursijas ir virtualios ekspozicijos

Lietuvos banko Pinigų muziejus pristato naujovę – interneto svetainę www.pinigumuziejus.lt. Jos lankytojai gali patogiai užsiregistruoti į didelio populiarumo sulaukiančias ekskursijas Pinigų muziejuje su gidu, įvairius renginius, edukacines programas. skaityti »

Naujosios elektroninės meteo.lt paslaugos

Nuo šiol lengvai ir patogiai galima sužinoti dar daugiau informacijos apie orus, klimatą ir paviršinius vandenis – Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba internetu teikia daugiau kaip 20 elektroninių paslaugų. skaityti »

Žodynais „Dict.com“ dabar galima naudotis ir portale „Lexilogos“

Ar Jus domina didelės kalbos, ar planuojate išvykti studijuoti į Aziją, ar vasarą aplankyti mažą šalį ir nemokate jos kalbos? Visiem atvejams galite nemokamai naudotis unikalų žodynų portalą dict.com. skaityti »

Žemėtvarkos paslaugų užsakymas internetu sumažino įkainius 46 proc.

Skaitmeniniame amžiuje informacinės tehcnologijos sparčiai vystosi, o paslaugos internetu įsigali ir tokiose srityje kaip geodezija ar žemėtvarka. skaityti »

Didžiojoje Britanijoje galima įsigyti prekių per internetą išsimokėtinai

„PayItSimple“ plečia savo paslaugas Didžioje Britanijoje. Įmonė siūlo apsipirkti atsiskaitant kreditinėmis kortelėmis išsimokėtinai be papildomų komisinių. skaityti »

Startuoja Europos Komisijos konkursas, skirtas išrinkti geriausius Europoje sparčiojo interneto ryšio plėtros projektus

Europos Komisija paskelbė naują konkursą – „Europos plačiajuosčio ryšio apdovanojimus“, skirtus išrinkti penkis geriausius Europoje sparčiojo interneto ryšio plėtros projektus. skaityti »

2015 m. II ketvirtį RRT gavo 188 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2015 m. II ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 188 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. skaityti »