Prie interneto lietuviai dažniausiai jungiasi išmaniaisiais telefonais

Publikuota: 2017 m. sausio 5 d. ketvirtadienis

Išmanusis telefonas tampa pagrindine Lietuvos gyventojų priemone naudotis internetu. Jei pernai pavasarį naudodami tokius įrenginius prie interneto jungėsi dar tik 40 proc. šalies gyventojų, tai rudenį ši dalis išaugo iki 46 proc. Tuo metu prisijungiančiųjų per nešiojamuosius kompiuterius dalis smuko trimis proc. punktais iki 45 proc. Tai atskleidė rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Kantar TNS“ atliktas tyrimas.

Daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) tyrimo dalyvių atskleidė, kad per paskutines septynias dienas prie interneto jungėsi naudodami stacionarų kompiuterį, 14 proc. planšetinio kompiuterio pagalba, 6 proc. įsijungę išmanųjį televizorių.

Per išmanųjį telefoną prie interneto jungiamasi ne tik dažniau, bet naudojantis juo telefone praleidžiama ir vis daugiau laiko. Vidutiniškai darbo dienomis per parą naudodamiesi internetu išmaniajame telefone lietuviai praleidžia 54 minutes – 16 minučių daugiau nei 2016m. pradžioje. Savaitgaliais interneto telefone lietuviams prireikia dar dažniau. Naudodamiesi internetu savaitgaliais lietuviai vidutiniškai prie savo telefono ekrano praleidžia vieną paros valandą. Tai yra 20 minučių daugiau nei pernai pavasarį, kai buvo atliktas analogiškas tyrimas.

„Interneto naudojimas išmaniaisiais telefonais toliau turėtų tik augti. Tokius įrenginius turi vis daugiau Lietuvos gyventojų, mobiliojo interneto ryšio infrastruktūra šalyje taip pat yra gerai išvystyta, o daugelis technologinių inovacijų šiandien yra orientuotos būtent į mobiliuosius įrenginius. Šias tendencijas svarbu turėti omenyje verslui teikiant paslaugas internetu, planuojant reklamos kampanijas ar tiesiog komunikuojant su klientais, kuriems išmanieji telefonai su interneto ryšiu suteikia galimybę realiu laiku dalintis savo komentarais ir įvertinimais, atsiliepimais apie įmonę ar įstaigą“, – sako „Kantar TNS“ Media departamento projektų vadovė Justė Tauginienė.

„Kantar TNS“ atliktas tyrimas taip pat parodė, kad internetą išmaniuosiuose telefonuose lietuviai naudoja vis įvairesniems tikslams – ne tik naršymui socialiniuose tinkluose ir naujienų skaitymui, bet ir elektroninei bankininkystei, paslaugoms ar prekėms įsigyti.

Didžiausia dalis lietuvių internetą telefone naudoja naršymui per paieškos sistemas, pavyzdžiui „Google“ (31 proc.) ir bendravimui socialiniuose tinkluose (30 proc.). Daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) skaito naujienų portalų naujienas telefono naršyklėje, o 25 proc. – siunčia ir skaito elektroninius laiškus.

Labiausiai nuo 2016 m. metų pavasario išaugo telefone elektroninės bankininkystės paslaugomis besinaudojančių lietuvių dalis. 17 proc. tyrime dalyvavusių gyventojų teigė per pastarąjį mėnesį telefone naudojęsi bankų programėlėmis ar jungęsi prie savo elektroninės bankininkystės paskyros per telefono naršyklę. Pavasarį tokių gyventojų dar buvo tik kiek daugiau nei dešimtadalis (12 proc.).

„Kantar TNS“ Lietuvos gyventojų interneto vartojimo įpročių tyrimą atliko 2016m. metų rudenį. Jo metu apklausta daugiau nei pusantro tūkstančio 15–74 metų amžiaus šalies gyventojų.

Šaltinis: tns.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Bus kuriama vieninga žiniasklaidos informacinė sistema

Siekiant padidinti visuomenės informavimo priemonių veiklos viešumą ir skaidrumą, Vyriausybė teikia Seimui Visuomenės informavimo įstatymo pataisas. skaityti »

77 proc. lietuvių internetu nuolat naudojasi asmeniniais tikslais

„Kantar TNS“ tyrimai rodo, kad 16–34 metų vartotojas Lietuvoje turi beveik 4 įrenginius su prieiga prie tinklo. skaityti »

Interneto svetainių kūrimas padeda modernizuoti verslą

Šiandien internetinius tinklalapius turi ne tik įmonės, bet ir fiziniai asmenys. Dabar tai yra bene tas pats, kaip turėti mobilųjį telefoną. skaityti »

Europos Sąjunga kurs nemokamą belaidžio interneto tinklą

Europos Parlamentas nubalsavo už programą „Wifi4eu“, pagal kurią visose Europos Sąjungos šalyse siūloma nemokamai steigti belaidžio interneto stoteles. skaityti »

Studentai sukūrė sistemą, leidžiančią telefonu įjungti šviesą biure ar užkaisti virdulį

Galimybė telefonu užkaisti virdulį egzistuoja ne tik filmuose – tai įrodė bendram projektui susibūrę talentingi Lietuvos studentai, vos per kelias savaites sukūrę sistemą, kuri leidžia internetu valdyti buities bei elektronikos prietaisus biure ar namuose. skaityti »

Atidaryta nauja interneto karštosios linijos svetainė

Nauja specializuota RRT svetainė skirta pranešimams apie pastebėtą neteisėtą ar žalingą turinį, darantį įtaką nepilnamečiams. skaityti »

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarus internete?

Ką daryti ir ko nedaryti, kad būtum populiarius socialiniuose tinkluose? Į šiuos ir kitus klausimus atsako A. Bendorius, kuriantis tinklaraštį „Geležinė lapė“. skaityti »

E. prekybos dešimtmetis: 6 kartus padaugėjo internetu perkančių lietuvių

Per pastarąjį dešimtmetį visoje Europos Sąjungoje asmenų, perkančių internetu, padaugėjo beveik dvigubai. skaityti »

Lietuviai prekes dažniausiai užsisako į namus

Kiekvienoje šalyje nusistovi vis kitokie siuntų atsiėmimo įpročiai, pvz. Prancūzijoje daugiau nei pusė perkančiųjų internetu pirkinius nukreipia į siuntų atsėmimo tašką, o Baltijos šalyse išskirtinio populiarumo sulaukia siuntų terminalai. skaityti »

Interneto rūšys ir tiekėjai: kaip išsirinkti?

Patarimai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis internetą ir kaip nuspręsti, kokia interneto rūšis jums tinkamiausia. skaityti »