Saugus internetas – naujos galimybės žmonėms ir verslui

Publikuota: 2017 m. birželio 6 d. antradienis

Valstybinio vizito į Estiją išvykusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Estijos vadove Kersti Kaljulaid Taline atidarė tarptautinį „EuroDIG“ forumą. Jame valstybių ir verslo atstovai, mokslininkai ir visuomenininkai aptaria, kaip užtikrinti interneto saugumą ir prieinamumą, kaip išnaudoti visas jo teikiamas galimybes ekonomikos augimui ir mokslo progresui.

Tarp 650 forumo dalyvių – Norvegijos premjerė Erna Solberg, Švedijos ūkio ministras, Gruzijos ekonomikos viceministras, JAV prekybos departamento, Europos Komisijos atstovai.

Sveikindama forumo dalyvius šalies vadovė pabrėžė, kad neatsitiktinai šis forumas vyksta Estijoje. Pasak Prezidentės, Lietuva, Estija ir Latvija pasaulyje yra pripažįstamos kaip IT ir inovacijų pirmūnės.

Šalies vadovės teigimu, sparčiai besivystančios interneto technologijos suteikia naujų galimybių žmonių bendravimui, verslui, mokslui ir šalių pažangai. Internetas taip pat tampa vis svarbesnis kasdieniame gyvenime, todėl būtina kreipti dėmesį ir į kibernetinį saugumą. Mėginimai paveikti demokratiškus rinkimus, įsilaužimai į kompiuterinius tinklus, asmeninių duomenų vagystės – tai nauji iššūkiai, kuriems reikia bendro atsako.

Lietuva ir Estija gerai supranta saugaus interneto svarbą. Turime sukaupę vertingos patirties, kaip atremti kibernetines atakas, tačiau būtina ir toliau vystyti kibernetinės gynybos pajėgumus, stiprinti NATO ir ES bendradarbiavimą šioje srityje. Estijoje veikia NATO kibernetinio saugumo kompetencijos centras, prie kurio veiklos prisideda ir Lietuva.

Prezidentė taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę panaikinti kliūtis elektroninei prekybai ir paslaugoms tarp ES šalių. Kurdamos inovacijas, pažangias finansines ir komunikacijų technologijas, investuodamos į mokslą ir tyrimus, Lietuva ir Estija jau prisideda prie ES skaitmeninės rinkos kūrimo. Lietuva užima 23-ią vietą pasaulyje pagal e. valdžios sprendimus, o mūsų šalies informacinių ir komunikacinių technologijų infrastruktūra vertinama kaip labiausiai atitinkanti verslo poreikius pasaulyje. Lietuvoje 93 proc. visų finansinių transakcijų vyksta skaitmeninėje erdvėje.

Europos Komisijos duomenimis, bendra ES skaitmeninė rinka Europos ekonomikai kasmet galėtų atnešti iki 415 mlrd. eurų. ES skaitmeninės rinkos sukūrimas – vienas Estijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų, kurį remia ir Lietuva.

Tarptautinis, jau 10-ą kartą rengiamas „EuroDIG“ forumas – ne pirmas panašaus pobūdžio renginys Baltijos šalyse. Lietuvoje 2010 m. vyko tarptautinė JT interneto valdymo konferencija, o jau tradiciniu tapęs LOGIN forumas yra didžiausias technologijų ir inovacijų renginys Baltijos šalyse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Mirusios sielos socialiniuose tinkluose

Kas bus su jūsų paskyra socialiniame tinkle, kai iškeliausite anapus? Geras klausimas, į kurį dauguma kompanijų neturi atsakymo. skaityti »

„Google“ neria po vandeniu

Kompanija „Google“ savo gerbėjams nusprendė pasiūlyti dar vieną naujieną – pasinerti į vandenyno gelmes ir apžiūrėti Didįjį barjerinį rifą. skaityti »

Apie reklamą internete – suprantamai ir aiškiai

Kiekvieną mėnesį internetu naudojasi beveik 2 milijonai Lietuvos gyventojų (Gemius tyrimas, 2012 01 mėn.), Lietuva yra 6-oje vietoje pasaulyje ir 1-oje vietoje Europoje pagal interneto spartą, mūsų šalyje yra užregistruota virš 140 tūkst. skirtingų adresų su .lt galūne. skaityti »

„Twitter“ tinkle atsiras vertėjas

Tinklaraščių tinklas „Twitter“ testuoja naudotojų įrašų vertimo funkciją. skaityti »

Internete paskelbti Izaoko Niutono rankraščiai teologijos temomis

Izraelio nacionalinė biblioteka, kiek netikėtas Niutono teologijos rankraščių kolekcijos savininkas, paskelbė internete maždaug 7 500 lapų Niutono rašytų tekstų, tarp jų ir apie jo numatytą apokalipsę, turinčią įvykti 2060 metais. skaityti »

Trečius metus iš eilės šviesolaidžio tinklo plėtros lydere Europoje pripažįstama Lietuva

Miunchene vykusioje konferencijoje šviesolaidinio interneto plėtra bei itin greitos prieigos technologijų pasiekiamumu vartotojams ir verslui besirūpinanti asociacija „FTTH Council Europe“ paskelbė, kurios Europos valstybės praėjusiais metais sėkmingiausiai plėtojo šviesolaidžio interneto tinklą. skaityti »

Teismas nevers socialinių tinklų filtruoti savo turinio

Belgijos autorių, kompozitorių ir leidėjų bendruomenei (SABAM) nepavyko priversti socialinių tinklų filtruoti savo turinį. skaityti »

Tarptautinė „PwC“ apklausa: interneto parduotuvės tampa vis populiaresnės

Remiantis naujausios „PwC“ atliktos apklausos duomenimis, net 53 proc. pasaulio vartotojų vis labiau linkę apsipirkti internetu. skaityti »

Policija „uždarė“ nemokamos muzikos portalą

Šią savaitę vieno Didžiosios Britanijos portalo, leidusio siųstis nemokamus muzikos įrašus veikla buvo sustabdyta, o svetainės savininkas suimtas už sukčiavimą. skaityti »

Vartotojai grįžta į „MySpace“

Atsinaujinęs socialinis tinklas „MySpace“ paskelbė, kad nuo gruodžio jo auditorija išaugo milijonu naujų naudotojų. skaityti »