Startuoja interneto svetainė visuomenei – manoskiepai.lt

Publikuota: 2012 m. vasario 7 d. antradienis

Nuo vasario pradžios pradėjo veikti nauja plačiajai visuomenei skirta interneto svetainė www.manoskiepai.lt, kurioje pateikiama išsami informacija apie infekcines ligas ir jų prevenciją. Interneto svetainę www.manoskiepai.lt kuria visuomeninė iniciatyva „Saugok save“.

Svetainė www.manoskiepai.lt yra informatyvus ir lengvai valdomas portalas. Čia pateikiama moksliniais tyrimais grindžiama informacija apie užkrečiamąsias ligas, jų grėsmę bei prevenciją, skiepus ir jų rūšis, galimybes pasiskiepyti įvairiose Lietuvos miestuose, kita aktuali informacija.

Lankytojai taip pat galės diskutuoti portale aptariamomis temomis bei internetu bendrauti su specialistais – vaikų ligų gydytojais, imunologais ir kitais specialistais. Atsakymai į juos bus skelbiami svetainėje.

„Internete gausu informacijos apie sveikatą ir jos priežiūrą, tačiau iki šiol pasigedome erdvės, kurioje kiekvienas visuomenės narys ne tik rastų objektyvią informaciją apie užkrečiamąsias ligas ir skiepų naudą, bet ir čia pat galėtų diskutuoti, dalintis nuomonėmis su kitais, gautų profesionalaus mediko konsultaciją. Tikimės, kad naujojoje svetainėje publikuojama ir nuolat atnaujinama informacija paskatins daugiau dėmesio skirti savo ir aplinkinių sveikatai, taip pat padės išvengti skaudžių ligų pasekmių“, ‒ sako Neringa Mikėnaitė, visuomeninės iniciatyvos „Saugok save“ vadovė.

Pasak jos, kurti specializuotą, užkrečiamosioms ligoms ir skiepams skirtą portalą taip pat paskatino šiuo metu vyraujantis visuomenės požiūris į savo sveikatą, užkrečiamąsias ligas ir vakcinas. „Saugok save“ iniciatyva 2011 m. atliktas tyrimas atskleidžia, kad tik dešimtadalis Lietuvos gyventojų savo sveikatos būklę vertina „labai gerai“. Bemaž 40 proc. apklaustųjų per pastaruosius 3 metus yra sirgę gripu, hepatitu ar erkiniu encefalitu, tačiau tik apie ketvirtadalį gyventojų yra skiepijęsi nuo šių ir kitų užkrečiamųjų ligų. Nepaisant medicinos mokslo pažangos, geriausiomis prevencijos priemonėmis visuomenė laiko buvimą gryname ore ir liaudies medicinos priemones, o skiepai – viena mažiausiai paplitusių prevencijos priemonių.

Internetinę svetainę žadama nuolat atnaujinti. Naujienos bus skelbiamos ir visuomeninės iniciatyvos „Saugok save“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Bakst ir viskas“.

Apie visuomeninę iniciatyvą „Saugok save“

Visuomeninė iniciatyva „Saugok save“ veiklą plėtoja trijose srityse: profilaktinis sveikatos patikrinimas, užkrečiamųjų ligų prevencija ir sveikas gyvenimo būdas. Informavimo ir ugdymo priemonėmis visuomenė bus skatinama reguliariai tikrintis sveikatą. Jai bus nuolat suteikiama informacija apie užkrečiamųjų ligų grėsmes Lietuvoje ir užsienyje bei būdus, kaip šių ligų išvengti. Bendradarbiaujant su valstybinėmis įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir privačiomis įmonėmis organizacija sieks, kad sveikatos stiprinimo programos ir užkrečiamųjų ligų profilaktika gyventojams būtų kuo prieinamesnė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kinijoje kuriamas 5G tinklas

Kinijos pramonės ir informacinių technologijų ministerija ėmėsi projekto, kurio tikslas – penktos kartos (5G) mobiliojo tinklo kūrimas. skaityti »

„Google“ paieška 2015: kas rūpėjo lietuviams

Kompanija „Google“ paskelbė kasmetinius 15-uosius metinius paieškų ir vaizdo klipų peržiūrų svetainėje „Youtube“ rezultatus – žvilgsnį į 2015-uosius viso pasaulio internautų akimis. Tai unikali pagrindinių metų įvykių ir karščiausių tendencijų perspektyva, į kurią įtrauktos ir Lietuvoje atliktos paieškos. skaityti »

Kviečiame naudotis lietuviška teisine duomenų baze „Infolex“

Informuojame, kad 2016 m. Nacionalinė biblioteka prenumeruoja lietuvišką teisinės informacijos duomenų bazę Infolex. skaityti »

Kokie interneto ir mobiliojo ryšio pokyčiai laukia 2016-aisiais?

Europos Komisijos sprendimu 2016 m. atpigs tarptinklinio ryšio tarifai. skaityti »

Internetinė televizija dažniausiai žiūrima per mobiliuosius įrenginius

Mokamas interneto televizijos turinys labiausiai žiūrimas per mobiliuosius įrenginius. Tokia išvada buvo pristatyta Las Vegase vykusioje parodoje CES. skaityti »

Baltarusija plėtos šalies turizmą per internetą

Baltarusijos nacionalinė turizmo agentūra 2016 m. kovo mėnesį planuoja atidaryti interneto svetainę, kurioje būtų galima užsisakyti turizmo paslaugų. skaityti »

Baltarusiai galės stebėti savo kreditų istoriją per internetą

Baltarusijos banko „Belgazprombank“ klientai pirmieji išbandys galimybę per internetą analizuoti savo kreditų istoriją. skaityti »

Gyventojai internetu galės sužinoti, koks teisėjas nagrinėja jų bylą

Interneto svetainėje www.teismai.lt pradeda veikti bylų skirstymo protokolų paieškos sistema, kurioje visuomenė nuo šiol galės sužinoti, kokiam teisėjui yra paskirta nagrinėti jų byla, susipažinti su bylų skyrimo tvarka. skaityti »

VDU Kompiuterinės lingvistikos centras visuomenei atvėrė CLARIN-LT svetainę

Vytauto Didžiojo universiteto Kompiuterinės lingvistikos centras akademinei bendruomenei ir Lietuvos visuomenei atvėrė trijų universitetų nacionalinio kalbos technologijų konsorciumo CLARIN-LT svetainę (www.clarin-lt.lt). skaityti »

Sėkmingiausiai dirbęs 2015 metų milijardierius – „Amazon.com“ įkūrėjas

2015 m. geriausiai didinti savo turtą sekėsi elektroninės komercijos srities atstovams. skaityti »