Visiems prieinamas interaktyvus žemėlapis internete leis matyti, kas vyksta savivaldybėse

Publikuota: 2012 m. kovo 14 d. trečiadienis

Lietuvos savivaldybių asociacijoje teisingumo ministras Remigijus Šimašius ir Registrų centro vadovai merams pristatė regionų geoinformacinės aplinkos paslaugą (REGIA), skirtą padidinti savivaldos institucijų veiklos efektyvumą ir leisti gyventojams patogiau bendrauti su vietos valdžia.

REGIA, kurios pagrindą sudaro interaktyvus Lietuvos savivaldybių žemėlapis su jame integruotais Registrų centro tvarkomų pagrindinių valstybės registrų duomenimis, suteikia galimybę gyventojams ir verslininkams iš savivaldybės gauti informaciją apie susisiekimo ir inžinerinę infrastruktūrą, atliekų tvarkymą, visuomeninius ir kitus svarbius objektus. REGIA žemėlapyje galima bus rasti informaciją apie statybos projektus, publikuoti bendruosius ir detaliuosius teritorijų žemėlapius bei organizuoti viešus jų aptarimus. Gyventojai ir verslininkai REGIA žemėlapyje gali būti informuojami apie savivaldybės išduotus leidimus bei licencijas, gauti informaciją apie licencijuojama veikla (pvz., prekyba alkoholiu) užsiimančias įmones, išorinės reklamos vietas ir daugelį kitų.

„Jei tik savivaldybės nuspręs šį įrankį naudoti (o pirmosios penkios jau nusprendė), jis leis žmonėms matyti, kaip dirba konkreti savivaldybė bei greitai rasti visą su jos teritorija susijusią informaciją – nuo atliekų konteinerių vietų, viešojo transporto maršrutų, bankomatų, bevielio interneto taškų ar gatvės remonto iki išsamios informacijos apie išduotus statybos leidimus, kaip juda detaliųjų planų rengimo procedūros savivaldybės kabinetuose ir pan.“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

REGIA interaktyvus žemėlapis pradėjo veikti nuo šiandien, tačiau kiek informacijos ir apie kurias savivaldybes joje matys gyventojai priklausys nuo to, kada pačios savivaldybės į sistemą sukels turimus duomenis.

Šioje sistemoje bus sudaryta galimybė gyventojams patiems interaktyviai kreiptis į savivaldybę paslaugų ar pagalbos, pavyzdžiui, informuoti atsakingas institucijas apie gatvių dangoje atsivėrusias duobes, išvirtusius medžius, inžinerinių tinklų avarijas ir pan. Gyventojams skirtų paslaugų spektrą ketinama nuolat plėsti.

Interaktyvus žemėlapis taip pat bus naudingas verslui, kuris jį galės išnaudoti savo veiklos viešinimui ar ketinamų realizuoti nekilnojamojo turto vystymo projektų pristatymui. Numatoma, jog naudojimasis REGIA paslaugomis bus nemokamas.

Interaktyvų REGIA žemėlapį ir jame teikiamas paslaugas Registrų centras sukūrė glaudžiai bendradarbiaudamas su savivaldybėmis ir atsižvelgdamas į jų poreikius. REGIA kūrime ir bandymuose dalyvavo Druskininkų, Neringos, Utenos rajono, Rietavo ir Birštono savivaldybių administracijos.

Minėtų penkių savivaldybių administracijų vadovai šiandien oficialiai pasirašė susitarimus dėl REGIA paslaugos naudojimo savo atstovaujamų savivaldybių veikloje. Laukiama, jog artimiausiu metu į interaktyvią aplinką savo veiklą perkels ir daugiau savivaldybių.

„Mes stengėmės sukurti paprastą ir tuo pat metu labai patogią informacinių paslaugų visumą, kuri būtų prieinama visoms savivaldybėms, nepriklausomai nuo jų dydžio ar finansinių išgalių“, – pasakoja Kęstutis Sabaliauskas, Registrų centro direktorius. – „Tuo pat siekėme savivaldybių gyventojams sukurti tokią terpę, kuri skatintų piliečių norą įsitraukti į dialogą su savo vietos valdžia “.

REGIA paslaugos nuo šiandienos pasiekiamos internete adresu www.regia.lt.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

4 įdomūs faktai apie artėjančią daiktų interneto revoliuciją

Ekspertai kalba, kad jau netolimoje ateityje daiktų internetas taps masiniu reiškiniu, kuris ženkliai palengvins kiekvieno mūsų kasdienybę. skaityti »

Ar verta registruoti interneto svetainės adresą su lietuviškais rašmenimis?

Balandžio pradžioje jau ketvirtą kartą buvo surengti gražiausio svetainės vardo su lietuviškomis raidėmis, rinkimai. skaityti »

„Microsoft“ Europoje atidarė daiktų interneto laboratoriją

Daiktų interneto laboratorijos orientuotos į klientus, kurie investuoja į daiktų internetą – galimybę sujungti į vieną tinklą visus elektroninius prietaisus, nuo šaldytuvo iki namų robotų. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių apsiperka kiniškose el.parduotuvėse

Europiečiai apsiperka ne tik Vakarų parduotuvėse, bet vis drąsiau gręžiasi į Rytus – į Kiniją, kuri tapo populiariausia Lietuvos, o taip pat ir Europos gyventojų užsieninių apsipirkimų šalimi. skaityti »

Lietuviškumu žavėję domenai su diakritiniais ženklais grimzta į nebūtį

Sukanka lygiai 13 metų, kai .lt domene buvo pradėti registruoti domenų vardai, turintys savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių. skaityti »

Mokslininkai rado alternatyvą „Wi-Fi“ tinklui

Olandijos Eindhoveno universiteto tyrėja pasiūlė kaip alternatyvą „Wi-Fi“ naudoti infraraudonųjų spindulių tinklus. skaityti »

UNESCO ragina sudaryti sąlygas moterims naudotis internetu

Pasaulyje internetas vis dar labiau prieinamas vyrams, nei moterims. skaityti »

Kaip kurti įvaizdį socialiniuose tinkluose

orint kurti įvaizdį, pirmiausia turime sugalvoti, kokie norime atrodyti kitiems – teigia Arvidas Bendorius. skaityti »

Daiktų interneto prognozės 2020-iesiems

Nuo 2017 iki 2021 m. pasaulinė daiktų interneto rinka augs 4 proc. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kokį poveikį mums daro neigiamos žinutės internete

Tai, kaip elgiamės internete su kitais žmonėmis, turi pasekmių ir realiame gyvenime. skaityti »